Скільки коштує сесія?
Сесія!
Для багатьох студентів – це важкий період, який необхідно «як найкраще» пережити. Під час сесії студенти: згадують, де знаходиться бібліотека, не одну ніч просиджують над конспектами та в Інтернеті… Деякі студенти, котрі рідко навідуються до вузу, навіть запитують у товаришів з якого предмету екзамен і як звати викладача!? Такі студенти, на відміну від тих хто готується до сесії, одразу готують кругленьку суму за запис у заліковці. Але останнім часом навіть підготовлені студенти задля хорошої оцінки змушені платити за сесію. Найдорожче сесія обходиться правникам, медикам та економістам. На суму впливають декілька факторів, такі як статус навчального закладу (приватний чи державний), факультет, кількість пропущених та не відроблених занять, а також оцінка яку хоче отримати студент.
Наприклад, деякі студенти-медики в середньому за модуль сплачують 300 грн. і навіть за семінарські заняття по 100 грн., що вже говорити за екзамен який обійдеться в декілька тисяч гривень. Дещо м’якша ситуація у економістів – 100-300 грн. за залік та 300-600 грн. за іспит. Якщо студент ходив на пари, але має «хвости», то сума набіжить в 400 доларів. Коли ситуація доходить до критичного рівня – виключення з вузу, то врятувати зможуть щонайменше 200 «вічнозелених» за екзамен.
Щодо викладачів, то вони стали більш пильними та обережними – з рук хабарів не беруть, за них це роблять повірені посередники, які знають «розцінки» викладачів. Процес виглядає таким чином: зазвичай староста групи збирає гроші та заліковки і передає посереднику зі списком студентів, які оплатили – і все, хвилюватися нічому!
Бувають навіть такі випадки, коли студенти взагалі не з’являються у навчальному закладі, а в період сесії збирають необхідну суму і через налагодженні зв’язки оплачують свої знання на «добре» та «відмінно», але добре що хоч на держіспитах з’являються – там явка обов’язкова (за даними декількох опитаних студентів, кожна така сесія обходиться їм приблизно в 300-600 доларів). Ось така у нас корупція вимальовується!
У більшості випадків хабарництво процвітає у державних вишах. Якщо викладача спіймають «на гарячому» - позбавлять права викладати у тій групі, що донесла на нього, коли спіймають вдруге – виженуть з роботи.
Взагалі хабарі провокують самі студенти, які не в змозі скласти іспит чи залік. Хоча є студенти, яких змушують платити за оцінки. В таких випадках слід звернутись в деканат або спробувати достукатись до ректора, також якщо у ВНЗ є адекватне студентське самоврядування – вони в змозі допомогти. У випадку коли жодні із наведених вище інстанцій не допомогли вирішити проблему викладача-хабарника – віднедавна запрацювала «гаряча лінія» Міністерства освіти для студентів. Зателефонувавши за номером у Києві (044) 486-27-21 до 26 лютого, українські студенти зможуть поскаржитися на неправомірні дії викладачів.
За матеріалами http://www.zaparu.net/article/119-osvita/161-how-much-session.html