П'ятниця, 19.04.2024
Педагогіка
Меню сайта
Наше опитування
Ваше ставлення до кредитно-модульної системи
Всього відповідей: 2225
Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст матеріалів, розміщених у каталозі.

Святе слово мати
Тема: Святе слово мати
Мета:
• розширити й поглибити знання учнів про значення матері в житті людини;
• формувати в учнів культуру почуттів;
• виховувати в них повагу та любов до матері, бережливе ставлення до неї.
Хід роботи:
І. Організаційна частина
ІІ. Вступна частина
Учитель: Кожна людина і кожний народ мають свої святощі. До цих святощів зараховуємо і пошану до матері. Вона дала нам життя, виростила і виховала. День матері - загальне свято для всіх. По церквах відправлять Богослужіння, відбуваються святкові концерти, цей день приносить пробудження щирих почувань у серці кожного на згадку про свою матір. День матері - це злука сердець дітей із серцями живих і вмерлих матерів. У цей день діти намагаються зробити приємність своїй матері, обдарувати її квітами й подарунками.
ІІІ. Основна частина
Учитель: Коротке це слово - мама, але які надлюдські глибини скарбів містить воно в собі! Усе її життя із серця б'є великим невичерпним джерелом безкорисна любов до своїх дітей. Усе її життя - це терпіння, безмежна самопожертва, пробачення провин. З добра й любові створили матір.
Запитання до учнів:
1. Що ви уявляєте, коли вимовляєте слово «мама»? (Ніжні руки, теплі, ласкаві слова, привітне обличчя, радість у домі, смачну їжу, солодощі, чистий одяг.)
2. То ви любите своїх мам? А за що? (За те, що вони є; за те, що вони нас жаліють; за те, що вони - мами.)
Учитель: Мати... Це перше слово, яке з радістю та усмішкою вимовляє дитина. Мама... Це те слово, яке найчастіше повторює людина у хвилини страждання і горя. Матерів мільйони, і кожна несе в серці любов.
Матері прекрасні, коли підносять дитину до грудей. І кожний із вас скаже: «Найкраща мати - моя, бо безмежна її ніжність».
Запитання до учнів:
1. Які загальні якості є у всіх на світі мам?
2. Якими словами ви зустрічаєте маму, коли вона звідки-небудь повертається?
3. Як мама зустрічає вас після розлуки?
4. Розкажіть про найдорожчий для вас мамин подарунок?
5. Розкажіть, як мама переживає за вас, коли ви хворієте або у вас які-небудь проблеми.
6. Чи переживаєте ви за маму, коли в неї труднощі або вона хворіє?
7. Уявіть, що ви приходите додому, а мама сумна, у неї поганий настрій. Які слова треба дібрати, щоб утішити її, допомогти їй?
Учитель: А зараз послухайте легенду про материнську любов.
Був у матері єдиний син - добрий, ненаглядний. Душі в ньому мати не чула. По краплині збирала росу для вмивання, найтоншим шовком вишивала сорочки. Виріс син ставний, гарний. Одружився з дівчиною небаченої краси. Привів молоду дружину в хату. Незлюбила та свекруху, зненавиділа її. Боялась мати показатися невістці на очі, сиділа у сінях. А потім у сарай переселилась. Але молодиця не заспокоюється: «Коли хочеш, щоб я жила з тобою, убий матір, вийми з грудей серце і спали на вогні».
Не здригнулась душа сина: так зачарувала його вродлива дружина. Каже він матері: «Наказала мені дружина вбити вас, мамо. А не послухаю - піде від мене». Заплакала мати і відповіла: «Ну що ж, синку, роби так, як велить серце».
Пішов син із матір'ю в діброву, наламав сухого хмизу, розпалив вогнище. Убив матір, поклав серце на жар. Спалахнув сучок, тріснув, полетіла жаринка, ударила в обличчя синові, обпекла боляче. Скрикнув той, закрив долонею обпечене місце. Стрепенулося серце материнське, що горіло на повільному вогні, прошепотіло: «Синочку мій, тобі боляче? Зірви листок подорожника, ось росте біля вогнища, приклади до обпеченого місця. А до листка подорожника приклади материнське серце. Потім у вогонь покладеш».
Заридав син, схопив гаряче материнське серце, уклав його в розкраяні груди, облив пекучими сльозами. Зрозумів він, що ніхто й ніколи не любив його так гаряче й віддано, як рідна матір. І такою величезною й невичерпною була любов материнська, таким всесильним було бажання бачити сина радісним і безтурботним, що ожило серце, загоїлась рана. Підвелась мати і притисла кучеряву голову до грудей.
Осоружною стала йому дружина-красуня, не міг він повернутися до неї. Не вернулася додому й мати. Пішли вони вдвох степами широкими та й стали могилами високими.
Тож недаремно кажуть у народі, що найсвятіша і найсильніша любов материнська.
Запитання до учнів:
Чого вчить нас ця легенда?
Учитель: Тож завжди намагайтеся бути слухняними і вихованими, турбуйтеся про своїх батьків і не завдавайте їм прикрощів. Про це є і прислів'я.
Робота з прислів'ями:
1. Святе слово - рідна матір.
2. За науку - цілуй маму в руки.
3. Шануй рідну неньку - буде тобі скрізь гладенько.
4. У дитини заболить пальчик, а в матері - серце.
5. Материн гнів, як весняний сніг: рясно випади, та скоро розтане.
IV. Підбиття підсумків
Учитель: Закінчити годину нашого спілкування можна словами Ярими Гояна: «Материнський образ являється дітям любові, встає сивих туманів віків, із синяви неба і золотавих надвечір'їв, з вишневого цвітіння і калинової задуми. То випливає на небо нашої вічності одне-однісіньке слово, як сонце - Мати! - і купається в сльозі веселковими барвами дитинної ніжності: Мати, Мама, Мамунця, Мамуня, Мамуся, Мамця, Мамочка, Мамонька, Матінка...».
(Привітання дівчат зі святом 8 Березня).
Список використаних джерел:
1. Година спілкування / Упоряд. М. О. Володарська. - Х.: Вид-во «Ранок», 2010. - 176с.
2. Попова А.О. Живлюще джерело. Кращі прислів’я та приказки українського народу. – Донецьк: ТОВ ВКФ «БАО», 2008. – 448 с.
Категорія: Розробки виховних годин | Добавил: inchuc (19.03.2011) | Автор: Кузьменко Інна
Переглядів: 6990 | Рейтинг: 4.5/2 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Стеценко Н.М. © 2024
Сайт управляється системою uCoz