П'ятниця, 03.12.2021
Педагогіка
Меню сайта
Наше опитування
Ваше ставлення до кредитно-модульної системи
Всього відповідей: 2222
Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст матеріалів, розміщених у каталозі.

Ні наркотикам
Ні наркотикам
Мета. Пропагувати здоровий спосіб життя. Викликати в учнів негативне ставлення до наркоманії, до вживання наркотиків, які завдають великої шкоди здоров'ю людини.
У виховній годині беруть участь: ведуча, хімік, лікар-нарколог, психолог, міліціонер.
Ведуча. Доброго дня, шановні глядачі!
Сьогодні наша зустріч присвячена проблемам ве¬личезної ваги, тому що від їх вирішення залежить не просто майбутнє щасливе життя суспільства, а життя взагалі. Ми поговоримо про наркоманію. Наркоманія — хвороба особлива. Чому, наприклад, вона виникає в основному, серед молодих? Чому в однієї людини не виникає бажання до вживання наркотиків, а інша без цього зілля не може існувати? Треба не замовчувати проблеми наркоманії, а говорити про страхітливі наслідки цієї біди.
Отож, розпочнемо наше обговорення. Сьогодні до нас завітали почесні гості: хімік ..., лікар-нарколог .... психолог ..., міліціонер ...
Привітаймо їх! А зараз слово надається професору-хіміку ...
Хімік. Доброго дня! Перш за все, давайте з'ясуємо, що ж таке наркотики, наркотичні речовини?
Наркотичні речовини — це такі речовини, за допомогою яких людина досягає певного емоційного стану або нервового збудження. Ці наркотичні речовини можуть бути різного походження. З медичної точки зору наркотичні речовини поділяються на «важкі» і «легкі», в залежності від того, чи становлять вони небезпеку для суспільства, зокрема людини, що приймає їх.
Запитання. А що таке важкі наркотики?
Важкі наркотики є різних видів. Зараз я ознайомлю вас із основними видами цих наркотиків: опіоїди (морфін, героїн, діаморфін, діацетилморфін), синтетичні (метадон, петизин, фенозацин, пектадоцин), психостимулятори (ефедрин, кокаїн), галюциногени, розчинники (клей, бензин, фарби).
Всі ці речовини становлять величезну небезпеку для здоров'я людини, що приймає їх.
Запитання. А що ви можете сказати про «легкі» наркотики?
Так звані «легкі» наркотики не спричиняють фізичної залежності, а деякі з них у суспільстві вважаються за цілком безневинні продукти. Ось скажімо, плитка шоколаду, чашка кави чи міцного чаю, сигарети, які не викликають у нас занепокоєння, а, між тим, містять у собі кофеїн, нікотин, хімічні сполуки, які здатні спричинити певну залежність, переважно психологічну.
Хоча, офіційно «легкими» наркотиками визнано лише коноплю (або ж маріхуану) і кокаїн.
Запитання. А що таке кокаїн, як його виготов¬ляють?
Кокаїн виготовляють із листя дерева кока, яке росте в Латинській Америці. Ще в древні часи листя цієї рослини поряд з тютюном використовувалось індійськими шаманами, як перша «кока-кола».
Ведуча. Немає більше запитань до професора? Дякуємо вам, пане професоре!
А зараз ми поговоримо про негативне значення наркотичних речовин для здоров'я людини. Слово надається лікарю-наркологу.
Лікар-нарколог. Отже, що ж таке наркоманія? «Наркотікос» давньогрецькою означає «нерухомість», «безпам'ятство».
Ліки-наркотики приписують важкохворим, щоб полегшити їх страждання, аби не відчувати болю. Але ці ліки небезпечні — організм швидко звикає до них і починає вимагати нових доз. Більшість підлітків знає, що вживання наркотиків шкідливе для організму, навіть веде до смерті.
Запитання. Чому ж вони вживають наркотики?
Можливо, підлітки стають жертвами друзів-негідників, які їх штовхають до цього, примушують. Наркотики дуже дорого коштують, на них наживаються нарко-бізнесмени, які спеціально направляють до компаній неповнолітніх своїх «представників», аби вони заразили їх хворобою і забезпечили збут наркотиків. Вони обіцяють, погрожують, заманюють, прикидаються звичайними хлопцями і дівчатами. Наркотик вбиває найсильніших людей.
Запитання. А що робити, наприклад, якщо тебе до цього примусово залучили?
Якщо з вами трапилася ця біда, то сьогодні ж, доки ще збереглося хоч трошки розуму і сил, відмовтеся від наступної дози, чого б вам це не коштувало, навіть великих зусиль, бо завтра наркотик повністю насяде на вас! Останньої дози не буває. Остання доза, як і перша, — загибель. Тому, пам'ятайте: коли вам хтось пропонує наркотик, то він за це щось одержує. А ви ризикуєте життям заради чийогось прибутку. Хлопці, як лицарі, мали б оберігати дівчат. На дівчат наркотики діють ще сильніше, ніж на хлопців, — вилікувати їх майже неможливо.
Запитання. А якби я став наркоманом, що б зі мною відбувалося?
Це в основному такі ознаки:
1. Запалення повік і носа, розширені або звужені зіниці.
2. Відхилення в поведінці: загальмованість або надмірна збудженість.
3. Апетит надмірно завищений або відсутній, втрата ваги.
4. Вічний страх або агресивність.
5. Неприємний запах від тіла, із рота.
6. Проблеми із шлунком, поноси, нудота; шкіра стає зморщеною.
7. Виразки на місці ін'єкцій.
8. Руйнується уява про моральні цінності.

Запитання. А які є види наркоманії?
Вам, можливо, відомо, що із соку маку виготовля¬ють морфій. Героїн — це є опійна наркоманія (як один із видів), яка розвивається дуже швидко. Морфіністи через невеликий проміжок часу втрачають вагу, старіють, в них розвивається захворювання печінки і нирок. Існує ще наркоманія, пов'язана із вживанням препаратів коноплі. У таких хворих посилюється апатія, тобто байдужість до всього оточуючого світу, на передній план виступає психічна залежність, людина робить неусвідомлені вчинки.
Однією з найдавніших є кокаїнова наркоманія. У кокаїністів досить часто бувають галюцинації, переоцінення власних можливостей, відсутність апетиту, безсоння.
Запитання. А чи страшна наркоманія якимось іншими хворобами?
Наркоманія особливо страшна такою жахливою хворобою, як СНІД, так як наркомани не дотримуються правил особистої гігієни, часто користуються нестерильными шприцами та ін.
Запитання. А чи правда, що наркоманам роблять операцію на мозку?
Так! В даний час уже відомі такі наркотичні засоби, які викликають залежність з першого разу і уникнути їх можна тільки через операцію, під час якої усувають ту частину кори головного мозку, де зафіксована інформація про прийом наркотичних речовин.
Запитання. Чому ж так швидко поширюється наркоманія, якщо вона несе такі великі страждання?
Вживши наркотик навіть за примусових обставин, наркоман відчуває таке полегшення, як голодний, з'ївши шматок хліба.
Але за цю мить «блаженства» він присуджує себе до ранньої мученицької смерті. Кожній молодій людині треба запам'ятати, що наркоманія — не життєва насолода, не приємне проведення часу в компанії, а хвороба — невиліковна, страшна, весь жах якої в тому і полягає, що спочатку вона здається нестрашною. Адже людина, заразившись чумою, теж нічого не відчуває.
Ведуча. Дякуємо, пане лікарю! Отже, ми з вами почули, якими є наслідки наркоманії для організму людини. А тепер давайте поговоримо про суспільні, соціальні наслідки вживання наркотиків. Слово надається психологу.
Психолог. Доброго дня усім присутнім! В чисто психологічному плані в основі потягу до наркотиків лежить мотивація явно хворобливого характеру: це прагнення до зниження напруги і почуття тривоги, до втечі від проблем. В багатьох випадках поганий настрій, невпевненість у собі, особливо у психічно неврівноважених підлітків приводить до вживання алкоголю, куріння тютюну тощо. Тобто, наркотики спричиняють психологічну чи фізичну залежність. Так, наприклад, звичайний телевізор можна розглядати як наркотик, який спричиняє психологічну залежність. Систематичне вживання наркотиків викликає вроджені фізичні вади і серйозні психічні розлади у дітей. У світі народжується 3% розумово відсталих дітей, а 10% страждають різними формами інтелектуальної недостатності.
Запитання. А чим наркоманія шкідлива для суспільства?
Тут можна навести величезну кількість прикладів. Наркомани, які звикли збуджувати себе зіллям, стають соціальне небезпечними у своїй сім'ї, в колі друзів (оскільки вони починають втягувати їх у цю брудну справу), в суспільстві. Наркомани ідуть на все, щоб придбати необхідний для них препарат. Злодійство, проституція, вбивство — всі засоби для них добрі. Мало хто з наркоманів доживає до зрілого віку.
Запитання. А яка роль батьків у подоланні нарко¬манії?
Батькам слід пильно стежити за діями своїх дітей, їм необхідно виконувати три такі функції: прищеплювати дітям самостійність у вчинках, формувати в них переконання про шкідливість наркотиків, здійснювати стійкий антинаркотичний контроль.
Запитання. А що це означає: самостійність у вчинках?
Самостійність у вчинках важлива тому, що підліток — юнак або дівчина — може знати про шкідливість алкоголю, наркотиків, але не може протистояти натиску друзів, компанії. Тому батькам слід передбачити різні ситуації, пов'язані з наркотиками, які можуть стосуватися їх дітей, і вміти їх уникати шляхом активної взаємодії та взаєморо¬зуміння з дітьми. Підліткам потрібні ділові корисні поради про те, як поводити себе в тій чи іншій ситуації. Адже вживання наркотиків нерідко починаєть¬ся в умовах, які створюються саме дефіцитом уваги до дитини в сім'ї. Особливу увагу батькам слід звертати на зміни в настрої і поведінці дітей, контролювати стан домашньої аптечки.
Ведуча. Ми зрозуміли, що за вживання наркотиків треба дорого розплачуватися. Слово надається представнику правоохоронних органів... Будь ласка, вам слово!
Міліціонер. Доброго дня! З наркоманією пов'язана велика кількість злочинів. Наркомани здійснюють як злочини з метою здобуття наркотиків, так і такі, що зумовлюються розладами психічної діяльності. Вони неминуче стикаються з проблемою матеріального характеру. Статистика свідчить, що кількість злочинів, що здійснюються в стані так званого наркотичного сп'яніння з метою здобуття наркотиків зростає, а, відповідно, збільшується кількість осіб, притягнених до кримінальної відповідальності за незаконні операції з наркотиками.
Запитання. А що таке незаконні операції з наркотиками?
До таких злочинів належать крадіжки наркотичних засобів із аптек, підробка печаток і рецептів. Прагнення здобути будь-яким шляхом наркотики призводить до проституції. В наш час людство зіткнулося з проблемою СНІДу.
Запитання. А коли наступає кримінальна відповідальність?
Законодавством встановлені чіткі міри кримінальної відповідальності за незаконне виготовлення, збе¬реження, перевезення або пересилку наркотиків з метою збуту. В нашій країні строго регламентований порядок виробництва наркотичних засобів, здійснюється контроль за їх оборотом.
Кримінальна відповідальність передбачена за такі дії:
— доведення неповнолітніх до стану сп'яніння (до 2-х років);
— втягнений неповнолітніх у немедичне вживання ліків та ін. засобів, що викликають одурманення (5 років);
— незаконне збереження, виготовлення і поширення наркотиків (20 років);
— посів або вирощування снодійного маку чи коноплі;
— схильність до вживання наркотичних засобів (до 10 років).

Запитання. А якщо наркоман здійснює злочин у стані наркозалежності?
Державою передбачається лікування (іноді примусове) і покарання тих, хто ухиляється від лікування.
Запитання. А як саме вберегти себе від наркотиків?
Пам'ятайте: зберігання навіть невеликої дози наркотиків заборонено законом і суворо карається. Ви могли і не пробувати його, нічого не знати, просто товариш дав вам пакетик — потримай, мовляв, у себе до завтра чи передай комусь. Маленька послуга! А той зразу повідомив міліцію про те, що у вас наркотик. Тому краще не торкатись наркотиків, не брати їх у руки, не приносити додому. Бажання наживи робить нарко-бізнесмена підлою людиною. Там, де наркотики, немає нічого святого, немає честі, спра-ведливості, там партнери здатні на все.
Ведуча. Дякуємо вам, пане міліціонере!
Дуже дякуємо всім, хто виступив. Сьогодні ми досить добре усвідомили, що наркоманія — це жахливо! Наркоманія — це небезпечне явище, і боротьба з ним повинна бути безкомпромісною. Необхідно добиватися повного його викорінення, не залишати йому будь-яких можливостей для продовження існування як на рівні всього суспільства, так і на рівні кожного окремого випадку.

[i]Джерело: http://vlachentsy.com.ua/_ld/3/303_vchitel51.doc
Категорія: Розробки виховних годин | Добавил: kros (22.02.2011)
Переглядів: 6626 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 2
0
1 admin   [Матеріал]
Хто розробник?

0
2 kros   [Матеріал]

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Стеценко Н.М. © 2021
Сайт управляється системою uCoz