Четвер, 19.12.2024
Педагогіка
Меню сайта
Наше опитування
Ваше ставлення до кредитно-модульної системи
Всього відповідей: 2225
Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст матеріалів, розміщених у каталозі.

Турбота про здоров'я - обов'язок кожного
Турбота про здоров'я - обов'язок кожного 
Вступне слово вчителя:
• На здоров'я впливають спадковість, рівень медицини, екологія, спосіб
життя.
• Нікотин відкладається у кістках. Потрібно сім років, щоб організм
очистити від нього.
• 80 % хворих на рак легенів - люди, які курять.
• Алкоголізм - шлях до злочину.
• Унаслідок одного сильного сп'яніння гине 20000 клітин головного
мозку.
• Пияцтво - це шлях до безумства (Піфагор).
• Навіть перше вживання наркотичних речовин може призвести до
важких проблем і навіть смерті.
• Людина, яка вживає наркотики, втрачає контроль над собою, своїми
діями, своїм життям.
• Від наркомана до ВІЛ - інфікованого - один крок.
«Бережи одяг, доки новий, А здоров'я, доки молодий».
Кожна людина на землі повинна народжуватися здоровою, жити в злагоді та любові в сім'ї, родині, державі, підтримувати та оберігати здоров'я рідних і близьких, думати про прийдешнє, бути готовою передати вікові знання, мудрі закони вічного єднання душі й тіла.
Сучасний стан здоров'я населення України свідчить, що існує реальна загроза вимирання нації. 90 % дітей, учнів, студентів мають відхилення у здоров'ї, 50 % незадовільну фізичну підготовку, щоразу до лав збройних сил України за станом здоров'я не призивається кожен четвертий юнак.
Основні причини, від чого залежить стан здоров'я людей. 10% - рівня розвитку медичного обслуговування; 20% - спадковості; 20% - довкілля; 50% - способу життя.
Значний відсоток виникнення хвороб залежить від шкідливих звичок самої людини, порушення санітарно - гігієнічних норм, від неправильного харчування, відсутності режиму праці і відпочинку. Давньоримський філософ Сенека говорив: «Люди не помирають, вони вбивають самі себе». Дуже часто діти хочуть стати дорослими, а дорослість свою вбачають у тому, щоб закурить цигарку, випити пива на людях, як це показують у фільмах і як це роблять батьки. Такі діти із задоволенням попробують викурити цигарку із наркотичною травкою, чи нанюхатися різних речовин, щоб «зловити кайф». Вони знижують не тільки своє здоров'я, а й здоров'я майбутніх дітей.
Дитя цигарку витягає,
Бо хочеться дорослим стать.
Та сильним, гарним він не стане!
Бо зріст вповільнюватись став.
Усе, що в світі є погане,
Хлопчина в організм запхав.
Та ще й в залежність від цигарки

Потрапив хлопець, як в капкан.
Такі діти, як правило, важко навчаються в школі, адже вони не зможуть зосередитись на навчальному матеріалі, мають погану пам'ять.
І друга погана звичка Заходить часом, наче гість Бо в хаті свято, часом сяє, Горілка в пляшці на столі. Хлопчина, деколи буває, ще й вип'є чарочки малі. Бо теж: попробувати хоче, що то татусь біленьке п'є. А потім і сам собі захоче й тихцем горілочки наллє. А яд такий усе руйнує, Найперш страждає голова. Всі центри там паралізує... Біда великою бува.
Діти нині прилучаються до алкоголю в середньому в 11,5 років, а до повноліття спиртні напої практично відомі всій молоді. Це позначається на поведінці: 40 - 70 % злочинів підлітки скоюють у стані сп'яніння.
Алкоголізм жінок серйозно позначається на нащадках: пияцтво батька призводить до народження розумово відсталих дітей, пияцтво матері - до народження дітей інвалідів.
Найбільш загрозливими явищами на сьогодні є наркоманія.
Дівчата й хлопці - слабаки,
Під вплив частенько попадають.
Спочатку все це, наче сміх,
Та час летить, вони страждають.
Наркотики - страшна біда.
І молодими помирають
А вороття нема... шкода.
Склалося так, що ми більше знаємо про навколишній світ, ніж про самих себе. А незнання себе, невміння керувати собою призводить до помилок, конфліктів, розчарувань та життєвих без виходів. Треба бути сильною людиною, щоб відмовитися від шкідливих звичок. Остерігайся «прикольного кайфу» заради свого життя!

Суд над алкоголем
На сцені: стояли, крісла для суддів та учасників суду. На передньому плані на столику пляшка.
На столах таблички: «Суддя», «Прокурор», «Адвокат», «лікарі», «Представник ДАІ», «Історик», «Хімік», «Біолог», «Соціолог», «Тренер», «Педагог», «Економіст».
Одяг судді: чорна мантія, папка, перука. Одяг лікарів: білий халат, шапка з червоним хрестом. Одяг представника ДАІ: форма міліціонера. (У залі глядачі, на сцені тільки прокурор).
Прокурор. Прошу встати! Суд іде! (в залі всі встають. На сцену виходять: суддя, адвокат, ..., займають свої місця).
_. Прошу всіх сісти (всі у залі сідають). Сьогодні ми будемо судити незвичайного підсудного - Алкоголь, який оселився в нашому селі завдає багато шкоди. Прошу ознайомити суд з матеріалом звинувачення.
Прокурор. Звинувачення підсудному висунули лікарі: йому інкримінують злодійство і вбивство. Він краде здоров'я, губить розумові здібності, знижує матеріальні цінності сім'ї і найстрашніше - вбиває душі людей, калічить їхніх нащадків, вкорочує молодість, спотворює красу.
Суддя Звідки з'явився підсудний у нашому селі?
Історик, До нашого села він потрапив не відразу. З давніх - давен його називали «викрадачем розумі». Про властивості алкоголю люди дізналися за 8000 років до н. є. виготовляли алкогольні напої з меду, плодових соків. Першу пляшку горілки виготовив араб Рагес у 860 р. Перегонка вина на спирт сприяла зростанню пияцтва. Саме це і стало приводом для заборони вживати алкоголь. Засновником ісламу Мухамедом відступників жорстокими карами і протягом 12 століть у мусульманських країнах алкоголь не вживали. Пияцтво процвітало вже в стародавньому світі - у китайців, єгиптян, індусів, греків. За часів середньовіччя в Зх. Європі навчилися добувати спиртні напої, переганяти вина. Алкоголь так швидко ввійшов у побут, що практично жоден письменник чи поет не обходили цю тему. Володимир Котов писав:
Між: традицій дивнуватих Є традиція нова: Чи то зустріч, чи то свято -Треба пить і пить до дна! Пий одну і другу, й п'яту, Сьому, восьму і дев'яту -Тиснуто «друзі» ладні бить! А коли мені багато? А коли не можна пить? А коли якась причина Завтра зранку в формі буть? Та це вже я не мужчина? Хоч давись, а мусиш дуть!
Традиції, звичаї набули великої сили. Тому алкоголь міцно увійшов у життя нашого села. Але я сподіваюсь, що наш справедливий суд винесе такий вирок, який змусить цього ворога назавжди покинути наше село, а для початку ми повинні вигнати його з власного життя.

Суддя.. Слово надається групі звинувачення.
ог. Я хочу доповнити звинувачення. Як показало опитування, багато учнів погано знають наслідки спілкування з алкоголем. Усі, хто тривалий час спілкувався з ним, хворіють на алкоголізм. Це захворювання формується повільно, часто непомітно для оточуючих і для самої людини. За статистикою, у світі народжується близько 1 млн. відсталих дітей. Кому, як не учням - майбутнім мамам і татам, необхідно вже сьогодні знати, що показали наукові дослідження. Від батьків, які зловживають спиртними напоями, народжуються недоношені, слаборозвинені діти з психічними розладами. Ученні вважають, що сім'я алкоголіків припинили б своє існування тільки через 150-200 років. У всіх людей, які навіть помірно вживають алкоголь, погано розвивається пам'ять. Лікарі були вражені тим, настільки зруйнований мозок в алкоголіків.
їст. Алкоголізм спричинив зменшення кількості населення. У 1960 р. на 1000 чоловік померло 7, у 1980 - 10. Дитяча смертність у нас у 1,5 разів вища ніж; у Китаї. Українці генетично не п'яниці. Вживання алкогольних напоїв зросло лише за останні роки. Алкоголіки живуть на 17 років менше, ніж; ті, хто не п'є.
90 % порушень закону пов'язані зі зловживанням алкоголю. Обстеження алкоголіків показало, що кожен третій з них фізично хворий і має порушену психіку. Серед алкоголіків третина - це ті, які почали пити до 10 років, 64 % - до 15 років і тільки 4% почали вживати алкоголь після 16 років.
Суддя. Слово надається групі захисту.
Хімік - технолог. Я вважаю, що підсудного звинувачують безпідставно. У нього є багато позитивних якостей. За його допомогою добувають пластмаси, консервують анатомічні препарати, використовують як паливо у двигунах внутрішнього згорання, як розчинник під час виготовлення ліків, одеколонів, лаків. При помірному вживанню алкоголю підвищується апетит, він лікує ряд захворювань, наприклад виразку шлунку. Для виробництва алкоголю необхідні робітники, а отже, є робочі місця, знижується безробіття.
Лікар 1. Ми протестуємо, ваша честь. У такому разі люди вважатимуть, що малі дози можна вживати «для апетиту», «для сну», або просто заради цікавості. Малоалкогольні напої збуджують секрецію шлунка, а при вживанні викликають запалення стінки шлунка, призводять до загострення хвороби. При виразці 12 - палої кишки алкоголь може спричинити запалення підшлункової залози, вражає печінку. Клітини печінки відмирають. Розвивається така хвороба, як цироз печінки -людина худне і хворий гине. Про таких людей кажуть: «Він пропив печінку». Для тих, хто вживає 80 г. етанолу щодня, ризик захворіти на рак стравоходу у ЗО р. вищий, а якщо додати ще й куріння, то в 44 рази.
Алкоголь негативно впливає на серцево - судинну систему. У разі сильного сп'яніння пригнічується дихання, з'являється запалення органів, туберкульоз.
Лікар 2. я хочу доповнити, як алкоголь впливає на нащадків. Недаремно кажуть: «П'ють батьки, а страждають діти». Якщо майбутні батьки вживають алкоголь, формується дефектний зародок, народжується хвора дитина. У жінок знижуються статеві функції - відбуваються викидні, передчасні пологи та народжуються мертві діти.

Діти алкоголіків часто народжуються з вадами: «заяча губа», «вовча паща», пороками серця, недорозвинутими кінцівками та змінами в інших органах. Дитина, яка народжується без зовнішніх дефектів, може відставати у фізичному розвитку, часто хворіти. Вона неспокійна, погано спить, пісно починає ходити й говорити. У таких дітей особливо вразлива психіка, як правило вони неслухняні, мають погану пам'ять. Відомо, що під час вагітності неприпустимо пити навіть пиво. Материнське молоко під дією алкоголю стає рідким, у ньому зменшується зміст білків і вітамінів, а найгірше те що етанол та токсичні продукти його розкладу особливо небезпечні нервової системи маленьких дітей.
арколог. Встановлено зв'язки між; розумовим розвитком дитини і алкоголізмом батьків. Якщо батьки п'ють помірно, але регулярно, то діти народжуються хворими матерів-алкоголічок більше половини дітей помирають у перші місяці життя від набряку головного мозку, слабкості. Діти таких батьків схильні до туберкульозу, інфекційних хвороб, до психічних розладів, відстаючих у розумовому розвитку, в них погано розвинені слух і зір. Аналізи досліджено показами, що в 1000 розумово відсталих дітей половина батьків - алкоголіки. У 1000 дітей хворих на епілепсію, 60% батьків - алкоголіки. Уже від народження такі діти збуджені, погано сплять, примхливі, плаксиві, а пізніше стають жорстокими.
Суддя. Я що можуть сказати педагоги?
Алкоголь - це вбивця який мертвою хваткою тримає людство ще з сивої давнини і збирає з нього жахливу данину - молодість, підриває сили, знищує найкращих з роду людського сама природа призначила жінці бути ніжною, давати нам, повноцінне життя. Вона ніколи неповинна збувати про своє призначення - бути матір'ю. А як важко бути дітьми алкоголіків: недоглянуті, напівголодні вони не приймаються в суспільство. Такі діти почувають себе неповноцінними, у них вкрадене дитинство. У школі вони погано вчаться, неслухняні, у них почуття обов'язку, саме вони найчастіше скоюють злочин. Наше майбутнє це здорові діти. Я прошу суд суворо покарати нашого підсудного.
Суддя. Хто хоче ще висунути звинувачення?
Біолог. Відомо, що алкоголізм призводить до порушення функціонування всіх систем організму; порушується вітамінний обмін, пригнічуються функції головного мозку. Печінка не може знешкоджувати токсичні продукти розкладу. Порушується гормональна діяльність різних органів і систем. Під дією алкоголю на нервову систему розвивається психози, відомі як біла гарячка, слухові і зорові галюцинації. Біла гарячка викликана тривалим надмірним вживанням спиртних напоїв: затьмарена свідомість, безсоння, тремтіння тіла. Хворі неспокійні, лякливі, їм сняться жахи, фантастичні звірі, які кидаються на них, хворі кричать від страху. Напад хвороби триває 3-7 днів і закінчується глибоким сном.
Галюцинації бувають зоровими і слуховими. Хворий «бачить» і «чує» своїх «ворогів» - це голоси лайки, на нього рухаються потяги, за ним женуться вбивці. Хворі обороняються від них. Справа в тому, що мозку хворого відбувається велика кількість дрібних крововиливів, закупорюються судини, у результаті чого він не одержує достатньої кількості кисню і клітини гинуть. При вживанні 100 мл. пива гинуть - 3000 клітин, 100 мл. вина - 5000, 100 мл. горілки - 7500. Протягом років пияцтва гине велика кількість клітин, які не відновлюються.

Інспектор дорожнього руху, Дозвольте і мені доповнити звинувачення. Ми дуже занепокоєні. Було досліджено реакцію тверезих і п'яних водіїв. Для того, щоб натиснути на гальма, тверезому необхідно 0, 406 секунд, а після вживання 60 мл. алкоголю - 0, 496 секунд, тобто тривалість реакції зменшується на 25%. П'яна погано розрізняє кольори. 75% ДТП скоєних водіями в нетверезому стані, через що загинуло багато пішоходів. Доведено, що алкоголь знижує гостроту зору і слуху. Отже, п'яний за кермом - злочинець.
Педагог. Не тільки в п'яного водія, а й у п'яного підлітка слабнуть воля, пам'ять, розсіюється увага, мислення стає поверховим, затримується розвиток інтелекту. Алкоголізм скорочує тривалість життя на 15-20 років.
Прокурор. У мене в руках матеріал на нашого підсудного під назвою «Мутант». До реакції однієї з газети надійшов лист, у якому не розбірливим почерком з безліччю помилок була викладена розповідь чоловіка. Він пише: «Не хочу називати себе, ви все одно не повірите, але присягаюсь, це правда. Я працював сторожем на міському звалищі, яке часто займалося, пожежі були слабкими, але цього разу горіло сильно. Я викликав пожежників і став чекати. Раптом звідкись я почув виття. Я вирішив, що хтось із бомжів заснув і злякався пожежі. Я пішов на звук, подивився в бінокль. Моє тіло скував жах. Серед вогню стояла істота, уся гарна, на товстих ногах, вкрита волоссям, мала короткі руки з відрубаними пальцями. Але найстрашнішою була голова. Вона виростала прямо з тіла, мала великий відкритий рот і два червоні ока, розміщені на місці вух, усе тіло було вкрите зморшками. Ця потвора вила. Вона могла втекти, але не робила цього. Я крикнув : «Чому ти стоїш? Втікай». Істота почула мене, з великого рота побігла слина. Тепер потвора скидалася на людину. Поволі вона пішла у вогонь. Пролунав страшний зойк. І все закінчилося. А можливо, це галюцинації?» Через кілька днів до редакції зайшла жінка років сорока. «Я вбила свою дитину», сказала вона і заплакала. Жінка розповіла страшну історію свого життя. Не склалося воно в неї, тому запила, кололася, курила різну траву, почала вести розпусне життя, завагітніла від бомжа. Вирішила створити сім'ю, ось і первісток. Це була потвора, яка дуже швидко росла. їла все що бачила: ніжки крісла, смітник. Вона знала, що потвора жила там 6 років, згоріла під час пожежі. Ось, що може бути, якщо наш підсудний товаришує з наркотиками.
Тренер. Історія страшна, але цього могло і не статися. Ніхто не змушував цю жінку спускатися д отакого рівня. Одним з ефективних засобів у боротьбі з пияцтвом є спорт. Фізична культура сприяє вихованню фізично - розумово здорових дітей.
Суддя. Чи мав наш підсудний судимості?
Історик. За тривалий період історії він був засуджений неодноразово. Шкідливий вплив алкоголю розуміли передові люди різних часів.
У 1652 р. в Росії вийшов указ продавати горілку лише по одній чарці на людину, заборонялося торгувати нею під час постів, у середу, п'ятницю та неділю.
У Стародавній Греції пити нерозведене вино вважалося не гідним вільного громадянина.
Давньоримський історик Пліній старший (23 - 79 рр.) писав, що перси були переможені греками під проводом Олександра Македонського тому, що в ньому було поширене пияцтво й інші пороги. Римський імператор

Домі ціан (51-96 рр.) з метою скорочення виробництва вина наказав вирубати половину насаджень виноградної лози і заборонив її садити.
У Стародавній Індії вживання спиртних напоїв представникам вищих каст було категорично заборонено.
У 20 — х роках у США запровадили «сухий закон», який забороняв вживати спиртні напої.
Суддя.. Слово надається адвокату.
укат. Багато поганого ми почули про підсудного. А давайте подивимося на цю справу з іншого боку. Чи можемо ми в наш цивілізований час обійтися без спирту? Шановні лікарі, ви висунули багато звинувачень, а чи не забули ви користь, яку він приносить медицині, для виготовлення різних ліків. Шановний інспекторе, у період дефіциту пального в нагоді стає алкоголь!
Покажіть ваше взуття! Спирт використовується у виробництві каучуку. Щоб побудувати 1 корабель необхідно 68 м каучуку, 1 літак - 600 кг, 1 плащ - 900г, 1 колесо - 50 кг; а чи можете ви заперечити його використання як рідинника ? А цей означає прогрес - гарні житло й одяг, різна медична апаратура. Звертаюсь до Вас, юнаки і дівчата нашої школи. Знайдіть у собі силу, аби не вживати алкогольні напої навіть тоді коли їх пропонують вам близькі люди. їх вживання розцінюйте як недолік, а тверезість - як норму свого життя. Нам потрібно зрозуміти, що прірва пияцтва, у яку ми можемо повільно впасти, збудить нас і наше майбутнє. Давайте задумаємося над цим. Досить дітей - сиріт, дітей-інвалідів горя і сліз у наш цивілізований вік!
Прокурор. Прошу всіх встати! Слово судді!
Суддя. Виголошую вирок.
1. Не вживати алкоголю, виключити його з продуктів харчування,
оздоровити побут, тверезість сприймати як норму життя.
2. Наказую «зеленого змія в закоркованій пляшці (він мовчить, поки
ув'язнений). Нехай він встане для нащадків спогадом про біди і
сльози.
3. Наказую тверезим розумом ростити розумних дітей, примножувати
силу і славу нашої України.
4. Наказую це вирок довести до відома всіх вихованців нашої школи і
виконувати його сумлінно.
Здоров'я - це бажання жити! Не треба пити і курити! Наркотики - смерть, всі зрозуміли І розібратися зуміли. У чому для здоров'я шкода, Що на до чого в звичках мода Що в спорті треба гартуватися, Тоді всі будуть посміхатися. І не померкне ваше сонце Удача гляне у віконце, Бажаю всім здоров'я й щастя, Любові і всього найкращого!
Здоров'я людини на 50% залежить від способу життя. Здоровий спосіб життя - це система поведінки людини, яка охоплює культуру руху,

харчування, взаємини, повноцінне сімейне життя, творчу активність, любов до рідних, бажання творити добро.
«Здоров'я - всьому голово» , «Ваше здоров'я і життя у ваших руках».
Здоров'я родини - здоров'я дитини.
В цю істину вкладено глибокий зміст,
Здорова родина - здорова дитина.
У цих двох поняттях прокладено міст.
Хай міст цей єднає батьків і дітей,
Щоб правильно й радісно жити,
Іти пожиттю із девізом в руках:
«Здоров'я потрібно цінити».
Категорія: Розробки виховних годин | Добавил: coroka (18.12.2008) | Автор: Сорока Олександр
Переглядів: 7808 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 4.3/6 |
Всього коментарів: 1
1 СвітланаМунтян  
0
Це дійсно актуальна проблема в наш час. Я вважаю, що ця інформація допоможе молодим людям вести здоровий спосіб життя.

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Стеценко Н.М. © 2024
Сайт управляється системою uCoz