Четвер, 19.12.2024
Педагогіка
Меню сайта
Наше опитування
Ваше ставлення до кредитно-модульної системи
Всього відповідей: 2225
Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст матеріалів, розміщених у каталозі.

Негативний вплив алкоголю на організм людини
Тема: Негативний вплив алкоголю на організм людини.

Мета: Через розкриття негативного впливу алкоголю на організм людини, розвивати почуття зневаги до алкоголю, заохочувати до здорового способу життя, спонукати до заняття спортом тощо.

Наочність: Матеріали з газети, магнітофон, слайди і зразки алкогольних напоїв. Слова на дошці і відповідні карикатури: «П'яниця подібний до пляшки віскі, лише горло та черево і ніякої голови», «Ти ллєш і п'єш вино, як цар і повелитель. Чекай, ти ще зрозумієш, що ти його служитель!»

Вступне слово класного керівника.
Алкоголь... Це добро чи зло? Кожний в більшій чи меншій мірі знає про його споживання: п'ють знайомі, батьки, однолітки. Хто більше, хто менше. Батьки намагаються не дозволяти споживати алкогольні напої дітям. їх рекламують і тут же пишуть, що це шкодить здоров'ю. Спирт для медицини, спирт для парфумерії, спирт в побуті і житті. То де ж правда? Ось давайте спробуємо вияснити істину. А поки що горілчані вироби - це злочинці, яких піймали на місці злочину. І відбувається суд:

Секретар: Встати, суд іде! Суд відкритий. Крім свідків злочину в залі присутні лікарі, вчителі, журналісти, очевидці.

Слово бере суддя:
Суддя: Слухається справа алкогольних напоїв, які підозрюються в скоєнні злочинів як поодиноко так і групою, попередньо обдуманих або стихійних, найчастіше з важкими наслідками. Свідчення повинні бути тільки правдиві. Ось послухайте, про що нас інформують слідчі органи.

Слідчі органи:
1. Трагедія на чабанській стоянці.
2. П'ять трупів до дня народження. Таких прикладів, на жаль, можна навести дуже багато.
А ось із інформація с. Калузького Івано-Франківської області. Прошу надати слово.
(Слідчі органи передають матеріал суду.)

Свідок: У нашому селі стався злочин. Жінка пішла від чоловіка, тому що він пиячив, бив дітей і її. Він же наполягав повернутись. Погрожував. Одного вечора, перестрівши дружину, вбив її, кинув до ями з відходами біля школи. Після цього пиячив, і лише через кілька днів тіло жінки знайшли, а ще пізніше довели його провину. Ось до чого призводить вживання алкоголю.

Захисник: Звичайно, це важкі злочини. Але чим ми винні?
Історія хмільних напоїв іде з давнини. У стародавній Індії алкогольні напої були частиною релігійних церемоній. Найбільш поширенішим було вино - дар богів. Покровителем вважався бог Діоніс або Вакх. Першовідкривачі спирту (XI століття) настільки були вражені його властивостями, що дали йому назву «Алкоголь», що у перекладі означає ніжний, благородний. Алхіміки назвали спирт «Аква-віта» - водою життя.

Свідок (до судді.): Дозвольте питання?

Суддя: Дозволяю.

Свідок: А чому ви не доводите, що незабаром прийшло розчарування - «Вода - життя» зіграло з людиною злий жарт. Блаженство виявилось несправжнім, а спотвореним. І тоді алкоголь стали називати «Аква-Моріс», що означає «вода смерті». Уже в працях Геродота й Гіппократа пияцтво розцінювалось добровільним позбавленням розуму. У Китаї було видано редикт, який передбачав суворе покарання за надмірне споживання алкогольних напоїв. У єгиптян і римлян перед учасниками застілля ставили череп людини або нагадували про цю отруту. Закони Риму не дозволяли людям вживати спиртні напої до весілля. Такий закон був і на Русі. Пияцтво завжди засуджувалось різними віруваннями. Ось деякі вислови нашого народу: «Перед хмелем падко, у хмелю солодко, після хмелю - гидко», «Пити до дна – не бачити добра», «Вино з розумом не ладить». До XIX століття, наприклад « Петровська» мала лише 14 градусів.

Захисник: Що б не говорив прокурор, свідки, алкогольні напої необхідні. Якщо взяти технологію приготування кондитерських виробів, то багато з них не обходяться без використання алкогольних виробів. А медицина без спирту? Червоне виноградне вино покращує обіг крові ( До втрати розуму. Останньою особливістю хворого є «Біла гарячка»).

Суддя: Викликається свідок.

Свідок: Дівчина, яку я знаю, має 16 років. Ранній розвиток відбувався нормально, вона добре навчалась. Росла привітною, хоча батько зловживав алкоголем. Але в старших класах стала курити й пити. З цього часу поведінка змінилась: стала груба по відношенню до старших. Залишила школу. Скоро стала жалітися на погане самопочуття. Часом нікого не розуміла. Зробила кілька надрізів на руках. Допомогло тільки тривале лікування у психіатричній лікарні. Чому так швидко сталась біда з дівчиною? Я вимагаю покарати злочинців!

Прокурор: Із цього, що розказала свідок ,очевидно ,що вживати алкоголь підліткам недопустимо. Дитячий організм значно швидше руйнується алкоголем, ніж дорослий.
Можна виділити 3 групи дітей, які хворіють алкоголізмом:
1. Це діти з відсталим розумовим розвитком, які легко підпадають впливу.
2. Діти, які виховуються в умовах пияцтва дорослих.
3. Діти без якихось відхилень, але неправильно виховані.
Підлітки п'ють, щоб бути подібними до старших. Дослідження показують, 32% алкоголіків звикли до алкоголю у віці до 10 років,64% - 11-15 років, тобто 96%- у дитячому і юнацькому віці.

Адвокат: Отже, ви пропонуєте повністю відмовитися від алкоголю. А як же звичай? Як дні народження, весілля, хрестини, іменини, свято? Вже проводилась компанія по винищенню виноградників. І що вийшло? Де ви бачили життя без спиртного?

Свідок: У багатьох країнах світу кількість хворих алкоголізмом збільшується. Треба пам'ятати, що алкоголізм не виліковується, а заліковується. І особливо це стосується жінок-алкоголіків, яких лікувати ще важче, ніж чоловіків. А ось в Алжирі інакший спосіб життя. Хто вперше попадає в цю країну, дивується, що всі урочистості відбуваються без випивки. Дорослі п'ють лимонад, соки, каву. У них немає наркологічних лікарень, жінок, які вживають алкоголь. До п'яного алжирця ставляться як до того, що втратив розум. Алжирці люблять спорт, свою країну, подорожі.

Виступи лікарів.

Лікар-уролог: При вживанні алкоголю перші зміни відбуваються в печінці, яка є органом-мішенню. Спочатку зміни можуть бути і зворотні, але при подальшому вживанні виникають безповоротні зміни. Хімічна лабораторія організму не встигає очистити його від отрути. Алкоголь вільно поступає у всі частини тіла. Діагноз алкогольного руйнування печінки важко встановити, так як більшість намагається приховати зловживання алкоголем. Ураження печінки часто поєднується з цукровим діабетом, гіпертонією, анемією, виразкою, туберкульозом і іншими захворюваннями. Через три стадії проходить ураження печінки: ожиріння, гепатит, який призводить до жовтухи і цирозу печінки. Попадаючи до шлунку, спирт обпалює слизову оболонку, що призводить до гастриту виразки. Алкоголь негативно впливає на нирки, виникає ниркова недостатність, набрякають кінцівки, запалюються сечові шляхи.

Лікар-кардіолог: Горілка спричиняє серцебиття до 100 і більше ударів на хвилину. Паузи для скорочення серцевого м'язу , які необхідні для відпочинку, зменшуються. Між тканинами з'являється жир, серце стає в'ялим ,працює гірше. Серцебиття доходить до 180 ударів на хвилину, не вистачає повітря, з'являється загальна слабкість. Мучить головний біль, головокружіння. Алкоголь збільшує звертання крові, може утворитися тромб. Кожний десятий інфаркт – результат вживання алкоголю.

Лікар-гінеколог: Ви вже говорили, що недобре вживати алкоголь до 30 років, молодим на весіллі. Чому? Виявляється, зв'язок великий. Ще Плутарх писав: «П'яниці народжуються від п'яниць». Може, сильно сказано, але часто так і виходить. Ззовні дитина ніби нормальна, здорова, непогано розвивається... Але на певній стадії розвитку вона стає нервовою, легко збуджується, організм стає сприятливим до інфекційних захворювань, виникає підвищення жорстокості, втомленості, безініціативності. Особливо це залежить від жінки. Вагітна жінка звечора випила і протверезіла до ранку, а плід її ще багато днів п'яний, тому що недозрілі ферменти не можуть нейтралізувати алкоголь. Вдумайтесь, маленький організм година за годиною отруюється спиртовою молекулою. Навіть те, що в період вагітності п'є чоловік, негативно впливає на організм дитини.

Суддя: По справі злочинів алкоголю є багато свідчень! Ми вислухали свідчення «за» і «проти». Перед оголошенням вироку надаємо слово звинуваченому.

Звинувачений: Сьогодні я зрозумів, що все моє життя приносило людям зло. Тому я
погоджуюсь на все, що призначить мені суд і готовий спокутувати свою провину.

Секретар: Суд виходить для прийняття вироку.

Виступи журналістів.
Кореспондент газети «Уманська зоря»: у нашій газеті друкуються звернення до жінок.
«Дорогі жінки! Пам'ятайте, алкоголіками не народжуються. Але корені
найчастіше треба шукати в сім'ї. Одружуючись, вимагайте від чоловіків вести тверезий спосіб життя, не випивайте самі. Не миріться з пияцтвом. »

Секретар: Встати, суд іде!

Суддя: Оголошується вирок:
Вважати алкоголь винним , а тому:
1. Не споживати алкогольні напої дітям і особам до 21 року.
2. Не розпивати спиртні напої в місцях, де є діти.
3. Утримуватися від алкоголю жінкам, особливо вагітним.
4. Не зловживати спиртними напоями, особливо міцними.
Рішення прийнято!!!

Категорія: Розробки виховних годин | Добавил: maksim_barvinok (20.03.2008)
Переглядів: 11902 | Рейтинг: 3.4/7 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Стеценко Н.М. © 2024
Сайт управляється системою uCoz