Неділя, 24.10.2021
Педагогіка
Меню сайта
Наше опитування
Ваше ставлення до кредитно-модульної системи
Всього відповідей: 2221
Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст матеріалів, розміщених у каталозі.

Урок етики
Урок етики  

Мета: Засвоїти правила культурної поведінки учнів в школі, вдома, в гостях, у громадських місцях. Виховати повагу до дорослих, любов до рідних і близьких, взаємопідтримку і розуміння.
Нерідко ми забуваємо, що в людських стосунках існують певні правила і закономірності. Чи вміємо ми так поводити себе з людьми, щоб вони нас любили, розуміли, і охоче приходили нам на допомогу? Чи знаєте основні правила поведінки в товаристві?
Мати репутацію симпатичної людини, відчувати любов, повагу, прихильне ставлення людей до себе – законне прагнення кожного. Але як цього досягти?
Абсолютно однакових людей не буває. Так само, як немає людей цілком хороших, або цілком поганих. У різних ситуаціях за різних обставин одна й та сама людина веде себе не адекватно. Люди різняться багатьма властивостями, у них різний досвід, риси характеру, вдача, у кожного – індивідуальна школа позитивних якостей, які він визначає і відповідно до яких себе поводить.
Для людини набагато краще, коли до її інших позитивних якостей додається ще й авторитет. Проте не слід прагнути до нього скрізь і завжди. Так, чого доброго, можна стати і смішним. До того ж, у кожного з нас, певна річ, є що в собі виправляти. Адже саме від нас великою мірою залежить те, як до вас ставляться інші. Подумайте, чи не є ви занадто егоїстичними, заздрісними, недовірливими, марнословними, легковажними, малонадійними, чи нема у вас ще якихось негативних якостей.
Поведінка – це дзеркало, в якому кожен показує своє обличчя.
Умій відчувати поряд з собою людину, умій розуміти її душу, бачити в її очах складний світ – радість, горе, біду, нещастя. Своєю поведінкою, своїми вчинками не завдавай людині болю, образи, хвилювання. Умій підтримати людину, допомогти їй, коли у неї горе. Умій виховати себе так, щоб ти не «сипав сіль» на чужі, болючі рани, щоб гучно не ступав брудними чобітьми там, де треба тихенько, на пальчиках, зайти в двері, затамувати подих, щоб не сміятися тоді, коли всім сумно.
Ці слова належать славетному педагогу В.О.Сухомлинському. стати такою людиною він бажав кожній людині. І я бажаю вам стати ввічливими, вихованими і культурними людьми. Бо тільки таку людину поважають оточуючі. Культурна людина бажана в будь – якому колективі. Вона успішна в бізнесі, на будь – якій посаді.
Живучи поряд, спілкуючись між собою ось уже багато століть, люди навчились розрізняти хороше і погане: хороші вчинки від поганих, позитивні риси характеру від негативних. Усе хороше накопичувалось людьми і згодом стало правилами гарної поведінки. Усі правила гарної поведінки, надбані людством, називаються «етикет». До етикету відноситься те, як людина обходиться з іншими людьми, її зовнішній вигляд, поведінка в громадських місцях, манери, вчинки,жести, способи вітання, культура мовлення.
― Які правила і звички культурної поведінки ви знаєте?
― Які гарні слова ви знаєте?
Розв’язання моральної задачі:
Жив на світі один чоловік, який робив усе навпаки – невпопад.
Завжди кудись спішив, але запізнювався. Коли усі сміялись – бурмосився, коли всім сумно – сміявся. Часто скаржився чоловік на свою нещасну долю, казав, що невезучий.
Поміркуйте, чи дійсно тут справа у везінні, чи в долі? Чи може є якась інша причина всіх цих негараздів?
Складіть зв’язну відповідь на це запитання, починаючи її словами «Я думаю…», « На мою думку..», «Мені здається…» (Погано знає правила етики, не завжди виконує їх)
Читання і обговорення творів відомих поетів, в яких оспівуються хороші вчинки людей.
Біля броду
Як пішла я біля броду,-
Білу хусточку зняла,
А вона упала в воду,
За водою попливла.
Стала я просить лина:
- Ой у річці – глибина.
Принеси мою хустинку,
Бо мережана вона.
Лин уваги не звернув.
Лин на мене й не зирнув.
Тут сусіда бравий – хлопчик –
Стриб у воду! – І пірнув.
Вийшов з річки, каже – На,
І хустинку, і лина.
На вечерю нам з тобою
Буде юшечка смачна
Л.Компанієць
- Що можна сказати про поведінку цього хлопчика?
- Чи хочеться вам бути схожими на нього?
Опір на власний досвід дітей.
- Чи був у вашому житті випадок, коли вам довелось виручати когось з біди? Чи може вам хтось став у пригоді? Розкажіть.
Із скарбнички народної мудрості. Опрацювання змісту прислів’їв.
Люди здавна і завжди шанували вихованість і засуджували недобре. Тому народна творчість багата прислів’ями і приказками.
1. Життя дано на добрі справи.
2. Дружба дорожча за гроші.
3. Не спіши язиком, поспішай ділом.
4. Краще гірка правда, ніж солодка брехня.
Моральні правила.
1. Завжди виконуй правила культурної поведінки в школі, вдома, в гостях, у громадських місцях.
2. Не завдавай прикрощів своїм рідним та близьким своєю поганою поведінкою.
3. Намагайся стати справжньою людиною.

Кілька тестів до виховної години
Чи легкий у вас характер?
Що таке легкий характер – зрозуміло майже всім. Це вміння спілкуватися, доброзичливість до оточуючих, урівноваженість, здатність швидко забути прикре непорозуміння. Людина, яка має легкий характер, уміє радіти дрібницям, швидко абстрагується від негативного. Отже легкий характер – дуже цінна риса особистості.
Ми пропонуємо вам оцінити свій характер. Для цього слід відповісти «так» чи «ні» на кожне з 8-ми нижче зазначених запитань.
1. Чи поважаєте ви дружбу?
2. Чи привертає вашу увагу щось нове?
3. Чи віддаєте ви перевагу старому одягу?
4. Чи вдаєте ви себе задоволеним (ою) без будь – якої причини?
5. Чи змінювали ви в дитинстві свою думку, щодо майбутньої професії > 3-х разів?
6. Чи вдається вам не втрачати впевненість у собі, коли вам треба вирішити важке завдання?
7. Чи колекціонуєте ви що – небудь ?
8. Чи змінюєте ви свої плани в останню мить?
Понад 6 балів. У вас легкий, урівноважений характер: батьки, колеги, друзі не можуть на вас скаржитися.
Від 3 до 6 балів. Ваш характер не можна назвати легким,а ваш гарний настрій дуже швидко може перетворитися на поганий. Це, звичайно, позначається на роботі, сімейному житті, дружніх стосунках. Не забувайте, що тільки наполегливість допоможе вам домогтися успіху.
Менше 3 – х балів. Чому ви не вірите в свої сили? Треба більше довіряти людям і пошукати собі друзів серед тих, хто вас оточує!
Відповіді Запитання

1 2 3 4 5 6 7 8
Так 1 0 1 1 0 1 0 1

Ні 0 1 0 0 1 0 1 0

Чи приємно з вами спілкуватись?
Якщо людина товариська, то це не говорить про те, що з нею приємно спілкуватись. Є люди, які своїм спілкуванням надокучають кожному ще з перших хвилин спілкування. Зверніть увагу, хіба мало навколо таких людей? А ви приємний співрозмовник?
1. Чи ви можете з кожним бути відвертим?
2. Ви завжди можете знайти тему для розмови навіть з незнайомою людиною?
3. Ви завжди уважно слухаєте співрозмовника?
4. Чи любите ви давати поради?
5. Якщо тема розмови вам не цікава, чи станете показувати це співрозмовнику?
6. Чи дратує вас, коли вас не слухають?
7. Чи маєте ви власну думку по кожному питанню?
8. Якщо тема розмови вам не знайома, чи станете ви її розвивати?
9. Ви любите бути центром уваги?
10. Чи існує 3 предмета з яких ви маєте достатньо високі знання?
11. Ви гарний оратор?
Якщо ви відповіли позитивно на питання: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11 – можете поставити собі по 1 балу за кожну співпавши відповідь.
1 – 3 бала. Важко сказати, чи то ви мовчун з якого не витягнути ні слова, чи то настільки товариські, що вас намагаються уникати, але ясно одне: спілкуватися з вами не завжди приємно, але завжди важко. Вам слід над цим замислитись.
4 – 9 бала. Ви можливо і не зовсім товариська людина, але майже завжди уважний та приємний співрозмовник, хоч і можете бути і надто неуважним, коли не в гуморі, але ви не потребуєте в такі хвилини від оточуючих особливої уваги до власної персони.
9 – 11 балів. Ви, напевно, один з самих приємних в спілкуванні людей. Навряд друзі можуть без вас обходитись. Це прекрасно. Виникає лише одне питання: вам дійсно приємна весь час ваша роль, чи інколи вам приходиться грати, як на сцені?

Категорія: Розробки виховних годин | Добавил: kicyxa (15.12.2008) | Автор: Оксана Радзівіл
Переглядів: 9254 | Рейтинг: 3.7/6 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Стеценко Н.М. © 2021
Сайт управляється системою uCoz