Вівторок, 28.09.2021
Педагогіка
Меню сайта
Наше опитування
Ваше ставлення до кредитно-модульної системи
Всього відповідей: 2220
Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст матеріалів, розміщених у каталозі.

Шкідливі звички
Міністерство освіти та науки України
Уманський державний педагогічний університет
Імені Павла Тичини
Інститут природничо-математичної та технологічної освіти
Фізико-математичний факультет

Кафедра вищої математики

Виховна година
на тему:
«Шкідливі звички» (паління)
Для учнів 10-го класу

Виконала:

Перевірили:
Класний керівник:

Методист з виховної роботи: студентка ФМФ
53 групи
Чернега Оксана Миколаївна

Тихонівська Інна Іванівна.
Стеценко Надія Миколаївна

Умань 2008

Мета: переконати учнів у шкідливості куріння, викликати негативне ставлення до цієї згубної звички; формування у підлітків якостей сильної особистості та здатності протистояти тютюновій індустрії. Виховувати свідоме ставлення до власного здоров’я розуміння його значення в житті кожної людини; розвивати сформовані раніше навички бережливого ставлення до себе; навчити аналізувати життєві ситуації робити з них висновки.
Обладнання: Картки для поділу учнів на команди, тексти з інформацією для кожної команди.
Хід уроку
1. Оголошення теми.
Запитання до учнів: Що Ви очікуєте від сьогоднішньої виховної години? (опитую кожного та записую коротку відповідь на дошці)
2. Поділ учнів класу на дві команди. Пропоную кожному з учнів підійти до столу і взяти по 1-му прямокутнику, за кольором якого і відбувається поділ на команди .
3. Даю кожній команді матеріали для підготовки до дискусії. Час підготовки 10 хвилин.
4. Оголошення правил дискусії:
• Кожен виступ не більше 1-ї хвилини;
• Перед виступом потрібно обґрунтувати і продумати свою відповідь;
• Говорити по черзі;
• Не перебивати своїх однокласників;
• Не кричати та не сперечатись;
• Уважно слухати своїх однокласників;
• Гарно обґрунтований виступ оцінюється в 1- 2 бали;
• Яку суму балів набере кожна команда таку оцінку ви отримаєте;

5. Текст для команди «День»:
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, загальна смертність курців перевищує смертність некурців на 30-80%, найбільша різниця припадає на вік 45-54 роки, тобто найцінніший щодо професійного досвіду й творчої активності. Щороку від хвороб, пов'язаних із курінням, помирає близько мільйона осіб.
Які ж це хвороби?
1. Куріння спричиняє об вапнування (склероз) судин і стає одним з найважливіших факторів, які викликають інфаркт міокарда, інсульт, захворювання артерій серцевого м'яза і мозку.
2. У курців різко підвищена частота захворювання дихальних шляхів: хронічного бронхіту й емфіземи — хворобливого розширення тканини легень. Ці хвороби щороку вбивають десятки тисяч і калічать ще більшу кількість людей.
3. Найстрашнішою розплатою за куріння є рак легень. 90% усіх випадків раку легень припадає на курців.
Тютюновий дьоготь, якого найбільше назбирується в кінці викуреної цигарки (до речі, деякі підлітки збирають і докурюють недопалки) — страшна отрута, яка, попадаючи в дихальні шляхи людини, спричиняє злоякісний ріст тканин. За статистикою, 100 викурених цигарок впливають так на людину, як рік роботи з токсичними речовинами. Протягом року в легені запеклого курця потрапляє близько кілограма тютюнового дьогтю, в якому міститься один з найактивніших радіоелементів — полоній.
Американський журналіст Марк Уотерс у статті "Людина, яка склала власний некролог" передав вражаючу сповідь чоловіка, знищеного тютюном. Автор цієї статті курив, не звертаючи уваги на заборони лікарів і погіршення самопочуття. Лікар, до якого він змушений був нарешті звернутися, поставив діагноз — рак легені. Не допомогла і негайна хірургічна операція. За кілька днів до смерті журналіст написав свою останню статтю, що викриває злісного ворога людства, — тютюн. Страшно читати той запізнілий зойк про допомогу.
Наслідком куріння може бути і рак нирок, шлунка, печінки, стравоходу, підшлункової залози. Більшість хірургів стверджують, що нікотин є причиною і такого захворювання, як гангрена ніг.
Перелік смертельних хвороб, викликаних курінням, можна продовжувати.
До речі, тютюновий дим, який містить у своєму складі полоній, радіоактивний свинець і вісмут, небезпечний не тільки для тих, хто курить, а й для тих, хто дихає цим димом, насамперед для дітей. Розлади сну й апетиту, порушення діяльності шлунка й кишечнику, підвищена дратівливість і, навіть, відставання у фізичному розвитку — ось перелік явищ, причина яких — у пачці цигарок. Масове куріння вкорочує середню тривалість людського життя.

6. Текст для команди «Ніч»:
Уявіть собі родинну ферму з невеличкою ділянкою під тютюн, іноді лише до двох¬сот квадратних метрів. Кожного дня сім'я проходить між рядами тютюну, доглядаю¬чи кожну рослинку. Навіть діти обережно відбирають китички, щоб листя виростало до найбільших розмірів. Вони збирають тютюн руками, і вся громада складає широ¬ке листя тютюну на віз, запряжений віслюком, а потім підвішує листя в сараї, де во¬ни висітимуть, поки не висохнуть. Коли цей тютюн буде продаватись на міському ринку, сім'я заробить непогані гроші, щоб витратити їх на свої потреби. Скажіть мені, чи забрали б ви в них ці гроші?
Далі уявіть собі курця. Це молода жінка, яка, поспішаючи на роботу, встала ще до сходу сонця, щоби встигнути на поїзд до місця роботи. За п'ятнадцять хвилин до відходу потягу вона може випити чашку кави та викурити цигарку. Протягом цього нетривалого часу вона справді керує своїм світом і перебуває в повному спокої. Решта її дня може належати комусь іншому, але зараз вона сама, зі своєю кавою та своєю цигаркою. Чи забрали б ви в неї цю насолоду?
7. Підсумок.
До яких висновків пройшов кожен із вас після сьогоднішньої виховної години? Згадайте про свої очікування. Чи справдились вони? Продовжіть будь-ласка фразу: «Сьогодні на у році я зрозумів (зрозуміла)…»

Категорія: Розробки виховних годин | Добавил: oksana- (15.12.2008)
Переглядів: 7545 | Рейтинг: 3.9/10 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Стеценко Н.М. © 2021
Сайт управляється системою uCoz