Середа, 04.12.2024
Педагогіка
Меню сайта
Наше опитування
Ваше ставлення до кредитно-модульної системи
Всього відповідей: 2225
Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст матеріалів, розміщених у каталозі.

2 уроки з теми: "Правильні та неправильні дроби", "Мішані дроби" 5 клас
5 клас «Математика»
Тема: Правильні та неправильні дроби.
Мета: Ввести поняття правильного і неправильного дробу; навчити учнів виділяти цілу частину з неправильного дробу.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
І. Перевірка домашнього завдання.
ІІ. Актуалізація опорних знань (мозковий штурм):
1. Які числа називаються натуральними?
2. Як порівняти натуральні числа з різною (однаковою) кількістю розрядних одиниць?
3. Що таке звичайні дроби?
4. На що вказує дробова риска?
5. Що називається знаменником дробу? На що він вказує?
6. Що називається чисельником дробу? На що він вказує?
7. Яке твердження справедливе: «щоб читати книжку необхідно чи достатньо уміти читати»?
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
Прочитати п. 4.2. (до задачі).
Який дріб називається правильним?
Який дріб називається неправильним?
№ 550,553 – колективне розв’язування.
З неправильного дробу завжди можна виділити цілу частину.
Як це зробити?
Завдання. Побудуйте числовий промінь, взявши за одиницю 5 см. Позначте на ньому точки, що відповідають дробам , .
Кожні п’ять поділок дають цілу одиницю,отже, неправильний дріб містить 2 цілі одиниці та ще одиниці. Тобто – мішаний дріб, бо він має цілу частину і дробову.
А як виділити цілу і дробову частини числа без числового променя?
Що означає дробова риска?
.
Приклади:
а) ;
б) .
Сформулюйте правило виділення цілої частини з неправильного дробу.
Чи можуть бути випадки, коли чисельник ділиться на знаменник без остачі?
Яка тоді відсутня частина: ціла чи дробова?
; і т.д.
Навпаки,


Як мішаний дріб перетворити на неправильний дріб?
Як мішаний дріб перетворити на неправильний дріб?
Як мішаний дріб перетворити на неправильний дріб?
Сформулюйте правило перетворення мішаного дробу у неправильний дріб.
ІV. Підсумок уроку
V. Домашнє завдання П. 4.2. № 549, 551, 552.

5 клас «Математика»
Тема: Мішані дроби.
Мета: формувати вміння і навички учнів виділяти цілу частину з неправильного дробу і, навпаки, записувати мішаний дріб у вигляді неправильного дробу.
Тип уроку: урок формування вмінь і навичок.
Хід уроку
І. Перевірка домашнього завдання.
ІІ. Актуалізація опорних знань (мозковий штурм):
1. Що таке звичайні дроби?
2. Що називається знаменником дробу? На що він вказує?
3. Що називається чисельником дробу? На що він вказує?
4. Який дріб називається правильним?
5. Який дріб називається неправильним?
6. Чи справедливе твердження: «Дріб буде правильним тоді і тільки тоді, коли чисельник менший за знаменник»?
7. Побудуйте це твердження за допомогою слів «необхідно» і «достатньо».
8. Як із неправильного дробу виділити цілу частину?
ІІІ. Розв’язування вправ.
Завдання 1. Виділіть цілу частину чисел:
Часто доводиться виконувати обернене перетворення, тобто із мішаного дробу треба зробити неправильний дріб.
Оскільки перетворення це обернене, то і дії треба виконувати обернені.
Там, де ділити, треба множити, а де віднімали, треба додавати.
;
.
Завдання 2. Запишіть у вигляді неправильного дробу числа:
.
Сформулюйте правило перетворення мішаного дробу у неправильний дріб.
ІV. Фізкультпауза.
V. Розв’язування задач: № 570, 559, 561 (а).
VІІ. Домашнє завдання: П. 4.2. № 558, 560, 561(б).

Категорія: Розробки уроків | Добавил: vitalka (10.03.2010)
Переглядів: 9869 | Коментарі: 6 | Рейтинг: 1.3/11 |
Всього коментарів: 1
1 admin  
0
Якісь дуже "куці" ці уроки ac

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Стеценко Н.М. © 2024
Сайт управляється системою uCoz