Понеділок, 04.03.2024
Педагогіка
Меню сайта
Категорії каталогу
Навчальна програма [2]
Семінарські заняття [7]
Індивідуальна робота [2]
Презентації [6]
Наше опитування
Ваше ставлення до кредитно-модульної системи
Всього відповідей: 2225
Головна » Файли » Вступ до спеціальності » Індивідуальна робота

Індивідуальне навчально дослідне завдання (ІНДЗ)
[ ] 02.02.2008, 19:54
Індивідуальне навчально-дослідне завдання передбачає написання твору-роздуму на задану тему і обґрунтування висловлювань, що стосуються вчителя та педагогічної професії. Зокрема, студентам пропонується написати твір-роздум на одну із тем:
1. Мій ідеал учителя. (3 бали).
2. Мій улюблений учитель (3 бали). 
3. Учитель XXI століття. Яким він має бути ? (3бали). 
4. Учителі, які вплинули на мою долю (3 бали).
5. Зробити порівняльну характеристику педагогічним системам А.С.Макаренка та В.О.Сухомлинського (з глибоким аналізом творів «Педагогічна поема» та «Серце віддаю дітям») (20 балів)
6. Найщасливіші та найприкріші моменти мого шкільного життя (3 бали).
7. Дослідити історію розвитку школи, в якій проходило здобуття загальної середньої освіти з наступним розміщенням презентації на сайті http://www.pedagogika.at.ua/ (10 балів).


Для коментування можна використати такі висловлювання:

1.  „Навчаючи інших, теж навчаєшся” (Микола Гоголь).
2. „Учитель готується до гарного уроку все життя... Така духовна і філософська основа нашого фаху і технологія нашої праці” (В.Сухомлинський).
3. „Щоб відкрити перед учнями іскорку знань, учителю треба увібрати море світла, ні на хвилину не відходячи від променів сонця людської мудрості” (В.Сухомлинський).
4. „Хороший вихователь повинен обов’язково вести щоденник своєї роботи, в якому записувати окремі спостереження за вихованцями, випадки, які характеризують ту чи іншу особу, бесіди з нею, рух вихованця вперед, аналізувати явища кризи або перелому, які бувають в усіх дітей в різному віці” (А.Макаренко).
5. „Педагогічна теорія повинна бути чуйним компасом, що вказує, куди і як вести дитину, світлом, що осяює практику” (В.Сухомлинський).
6. „Ще раз скажу, - важко сподіватися, що з книги можна навчитися виховувати, але навчитися мислити, увійти у сферу думок про виховання, мені  здається,  можна” (А.Макаренко).
7.  „Майстром педагогічної праці найшвидше стає той, хто відчув у собі дослідника” (В.Сухомлинський).
8. „Треба завжди пам’ятати правило: якомога більше вимог до вихованця, якомога більше поваги до нього” (А.Макаренко).
9.  „Майстерність вихователя не є якимось особливим мистецтвом, що вимагає таланту, але це спеціальність, якої треба навчити, як треба навчити лікаря його майстерності, як треба навчити музиканта” (А.Макаренко).
10. „Гарний учитель не завжди приходить до школи з уже готовими якостями. Часто доводиться добирати людину, яка має лише відповідні дані для тієї всебічної підготовленості, про яку говорили вище. Потім починається копітка робота з цією людиною і вона стає добрим вчителем насамперед завдяки обстановці творчої праці педагогічного колективу і учнів” (В.Сухомлинський).
11. „Програми в усіх школах одні й ті ж, підручники однакові, але школи різні, тому що різні вчителі. Школа – це передусім учитель. Особистість учителя – наріжний камінь виховання” (В.Сухомлинський).
12. „Так, діти ненавидять учителів, від яких ніколи не діждешся схвалення або визнання того, що добре зроблено. А в деяких входить у систему ніколи не хвалити; це вбиває прагнення до досконалості: хто лає, повинен уміти й хвалити” (К.Ушинський).
13. „Потрібна маленька монографія на таку тему, як вплив вчителя на характер учнів, вплив міміки вчителя на виховання характеру учнів. Все це найдрібніші деталі, які вимагають уваги. Адже навіть Гоголь у своєму „Ревізорі” звернув увагу на те, що інший  учитель таку фізіономію скорчить, що хоч святих винось” (А.Макаренко).
14. „Без особистості педагога – авторитетної, незламної, непохитної в очах вихованців – ідеал перетворюється у покинутий прапороносцем прапор, що лежить мертвим шматком  тканини. Коріння багатьох бід виховання власне й криється у тому, що часто вихованця закликають іти за прапором в той час, коли цей прапор ніхто не несе. Бути прапороносцем ідеалу, нести на своєму прапорі вогонь ідеального – ось у чому секрети педагогічного  авторитету” (В.Сухомлинський).
15. „Виховує все: люди, речі, але перш за все – люди. З них на першому місці – батьки і педагоги. З усім складним світом оточуючої дійсності дитина входить у безконечну кількість стосунків, кожний з яких неминуче розвивається, переплітається з іншими, ускладнюється фізичним і моральним зростанням самої дитини” (А.Макаренко).
16. „Щоб стати справжнім вихователем дітей, потрібно віддати їм своє серце” (В.Сухомлинський).
17. „Педагог повинен бути сам вихованою і освіченою людиною. Тому підготовка педагога починається з його власного виховання і освіти” (П.П.Блонський).
18. „Поганий учитель подає істину, добрий – вчить її знаходити” (А.Дістервег).
19. „Добрий вихователь відрізняється від поганого тільки кількістю зроблених помилок  і завданої дітям шкоди” (Я.Корчак).
20. „Майбутнє наших дітей, майбутнє народу – в руках учителя, в його золотому серці”. (О.Фадєєв).
Категорія: Індивідуальна робота | Додав: admin
Переглядів: 9028 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 4.3/10 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Стеценко Н.М. © 2024
Сайт управляється системою uCoz