Четвер, 18.04.2024
Педагогіка
Шановні форумчани! Просимо створювати інформативні та змістовні повідомлення. Кожне повідомлення, яке не відповідає тематиці, містить лише смайл або два-три слова, розцінюється як флуд (пустослів'я) і підлягає видаленню. Недотримання цих правил і правил форуму та ігнорування зауважень адміністрації може призвести до бану, який передбачає заборону учаснику спілкуватись на форумі.
[ Нові повідомлення · Учасники · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Науково-дослідна робота магістрантів » "Спогади" Н. Суровцової як джерело з історії повсякденності (Місце "Спогадів" у дослідженні історії повсякденності)
"Спогади" Н. Суровцової як джерело з історії повсякденності
yulciaДата: Четвер, 20.09.2012, 13:53 | Повідомлення # 1
Рядовий
Група: Користувачі
Повідомлень: 10
Репутація: 0
Статус: Offline
"Спогади" Н. Суровцової - це спогади уманчанки Н. Суровцової про кінець імперіалізму, добу національно-визвольних змагань та чорний період "сталінщини" на українських землях, в тому числі на Уманщині, які висвітленні через особисте (субєктивне) сприйняття та через сприйняття пересічних людей. Як на Вашу думку, чи мають "Спогади" історичну цінність для аналізу повсякденності з історії українців ХХ століття?
 
8080ffДата: Четвер, 01.11.2012, 14:52 | Повідомлення # 2
Рядовий
Група: Користувачі
Повідомлень: 12
Репутація: 0
Статус: Offline
Я вважаю, що праця Надії Суровцової має велику цінність для розвитку сучасної історичної науки в Україні cy

28121991
 
yulciaДата: Четвер, 01.11.2012, 14:57 | Повідомлення # 3
Рядовий
Група: Користувачі
Повідомлень: 10
Репутація: 0
Статус: Offline
Фото Суровцової

Прикріплення: 3061803.jpg (3.2 Kb)
 
strangerДата: Четвер, 01.11.2012, 14:57 | Повідомлення # 4
Рядовий
Група: Користувачі
Повідомлень: 6
Репутація: 0
Статус: Offline
Зверни увагу досить цікавий матеріал по твоїй темі http://data.svitlo.biz/docs/history/Na_zaslanii_v_Arkhangelsk.pdf
 
yulciaДата: Четвер, 01.11.2012, 14:59 | Повідомлення # 5
Рядовий
Група: Користувачі
Повідомлень: 10
Репутація: 0
Статус: Offline
Будинок Надії Суровцової в Умані (фото 2012 року)

Прикріплення: 4318187.jpg (187.0 Kb)
 
8080ffДата: Четвер, 01.11.2012, 15:06 | Повідомлення # 6
Рядовий
Група: Користувачі
Повідомлень: 12
Репутація: 0
Статус: Offline
Досить цікава інформація -
http://data.svitlo.biz/docs/history/Na_zaslanii_v_Arkhangelsk.pdf


28121991

Повідомлення відредагував 8080ff - Четвер, 01.11.2012, 15:07
 
adminДата: Середа, 14.11.2012, 15:58 | Повідомлення # 7
Генералісімус
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1319
Репутація: 42
Статус: Offline
Здається Суровцева була комуністкою. Цікаво як вона вижила в сталінський період?

Пункт 1. Аdmin завжди правий!
Пункт 2. Якщо admin не правий, див. п.1!
 
yulciaДата: Середа, 14.11.2012, 19:57 | Повідомлення # 8
Рядовий
Група: Користувачі
Повідомлень: 10
Репутація: 0
Статус: Offline
Так, насправді Надія Суровцова була комуністкою, але що досить важливо - комуністкою національного спрямування. Тобто, вона була прихильницею перебування України в складі СРСР, але тільки на федеративних засадах як то було зазначено в Конституції. Чи можна назвати життям майже тридцятилітнє перебування в ув"язненні (з них 5 років в камері одиночці), це вже суперечливе питання. Сама Н. Суровцова згадує: "Я була безмежно самотня і тужила не за собою. Адже десь, за далекими хребтами сопок, за безкраєю тайгою, величезними холодними ріками пливло життя! Яке? Воно було надто далеко в просторі і часі, щоб я знала його. Де ж, чому, якій справі я принесла користь? В ім"я чого я жила, коли так часто хотілося вмерти"?!
Тобто, Надія Суровцова вижила ціною 30 років свого життя відібраних комуністичним режимом, а парадокс в тому, що ідеали комунізму всерівно сповідувала до кінця життя.
 
IRENДата: Субота, 17.11.2012, 13:19 | Повідомлення # 9
Сержант
Група: Користувачі
Повідомлень: 26
Репутація: 0
Статус: Offline
Чула, що Надія Суровцова була ще й поетесою. Це правда? А якщо так, то хотілося б почитати її поезії. Якщо можеш, скинь посилання, буду вдячна!
cy
 
Форум » Навчання » Науково-дослідна робота магістрантів » "Спогади" Н. Суровцової як джерело з історії повсякденності (Місце "Спогадів" у дослідженні історії повсякденності)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Найактивніші користувачі форуму:
  • admin
  • savradim
  • Провідник
  • red
  • galanet
  • zagadkova_dysha_liruka
  • lena
  • MASK
  • Vladyka
  • Tiagai_Ivan
  • Сьогодні на форумі були:
    Copyright Стеценко Н.М. © 2024
    Сайт управляється системою uCoz