Неділя, 18.02.2018
Педагогіка
Меню сайта
Наше опитування
Ваше ставлення до кредитно-модульної системи
Всього відповідей: 2206
Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст матеріалів, розміщених у каталозі.

Що означає бути вихованим


Мета
: навчити дітей робити добрі вчинки , продовжувати розвивати почуття чемної та вихованої особистості, виховувати любов та повагу людей. Сьогодні на виховній годині ми поговоримо про ввічливість як одну з рис культурної людини.
Філософ Емерсон сказав: «ввічливість - це сума маленьких жертв, які ми приносимо оточуючим нас людям». А іспанський письменник М. Сервантес наголошував, що «Ніщо не коштує так дешево і не ціниться так дорого, як ввічливість». Правильність цих виступів безсумнівна, і на протязі всього життя ви будете кожний раз переконуватись в цьому.
Ввічливість є одним із проявів доброзичливого ставлення до людей з якими ми щоденно спілкуємося вдома, у школі, театрі, магазині чи транспорті. Ввічлива, тактовна, скромна і доброзичлива людина достойно вийде з любої життєвої ситуації, залишивши в оточуючих приємну думку про себе.
Подумайте в яких вчинках проявляється ввічливість людини?
Вважливим показником ввічливості людини є її вміння вітатися. У світі існує багато форм різних привітань. Так, жителі Тибету, наприклад, вітаючись знімають свій головний убір правою рукою, ліву руку вони закладають за вухо і висувають язика. Європейці обмежуються, як правило, тим, що піднімають шляпу і роблять легкий уклін. У японців для привітань застосовуються три види поклонів - найнижчий, середній уклін під кутом ЗО градусів і легкий уклін під кутом 15 градусів. Люди, зустрічаючись, у різній формі різними способами бажають один одному доброго ранку чи дня, здоров'я, добра і благополуччя .
Давайте перевіримо, чи знаєте ви основні правила таких привітань.
Хто вітається першим чоловік чи жінка?
Молодий чи старший за віком?
Керівник чи підлеглий?
Учень чи вчитель?
Ще одне правило: не слід чекати, доки з вами привітається людина. Пам'ятайте: першим вітається вихованіший. То ж давайте доводити постійно собі та оточуючим, що ви вихована людина. Але є деякі виключення з цих правил: хто заходить у кімнату, першим вітається із присутніми, а той, хто виходить, - перший прощається з людьми, які залишилися у приміщенні.
Які ви ще знаєте способи привітання?
Чоловіки завжди встають, вітаючись із жінками, жінки - вітаючись із жінкою чи чоловіком похилого віку.
А коли встають учні?
Буваючи на екскурсіях, різних святах, виховних годинах, вечорах, які проводяться у нашій школі, ви постійно мали змогу спостерігати за вчинками інших, аналізувати і порівнювати із своїми, і звичайно, мали час навчитися культури поведінки і хорошим манерам.
Зараз ми у цьому переконаємось.
Отож, проведемо своєрідний турнір ввічливості між командами дівчат і хлопців.
Перше запитання: до хлопців 
Які ви можете дати поради людині, яка іде в гості?
До дівчат:
Уявіть собі картину: в гостях на блюдечку вам піднесли чашку з вишневим компотом. Як випити компот і виїсти ягоди дотримуючись правил хорошого тону за столом?
До речі, більше 200 років тому у Росії з'явилась книга про правила поведінки юнаків та дівчат за столом. Називалась вона « Юности чесное зеркало, или показания к житейському обхождению ». Більшість із правил цієї книги стануть у пригоді зараз, хоча написані вони незвичайною для нас мовою. Ось послухайте.
«не хватай первым блюдо и не дуй в жидкое, чтобы везде не брызгало».
« руки твои да не лежат долго на тарелях, ногами везде не мотай, не утерай губ руками и не пей, пока пищи не проглотиш».
«над ествою не чавкай, как свинья, и голови не чеши. Не проглотив куска, не говори».
Друге запитання.
До хлопців:
За скільки хвилин до початку вистави повинні ви прийти в театр і що зробити за цей час?
До дівчат:
Як вести себе під час вистави?
Третє запитання.
До хлопців:
Хлопчик крикнув перехожому « скільки годин ?». Які три помилки зробив хлопчик при звертанні?
До дівчат:
Чи правильне твердження: при виборі подарунка завжди треба орієнтуватись на свій власний смак?
Четверте запитання.
До хлопців:
Два хлопчики зіштовхнулись у дверях і ніяк не можуть розійтись. Хто з них повинен звільнити дорогу, якщо одному вісім років, а іншому одинадцять?
До дівчат:
У квартирі пролунав дзвінок, і на порозі з'явились дві ваші подруги з подарунками. Одна подарувала коробку з цукерками і іменинниця Оля відразу їх сховала, щоб потім з'їсти самій або дотримати до кращих часів, а друга подарувала книгу, яку Оля вже читала. Зробивши незадоволену гримасу, дівчинка повела своїх подруг до столу. Що треба було зробити не так?
Ніколи не забувайте, що поведінка людини - це дзеркало в якому вона показує своє обличчя. І в ніякому разі не треба соромитись робити хороші вчинки. Доброта вам повернеться. А як сказав Бернард: «через свою чемність, вихованість ми нічого не втрачаємо, щонайменше - місце для сидіння».
Категорія: Розробки виховних годин | Добавил: vikusik (31.03.2010) | Автор: Крачило Вікторія 45 група ФМФ
Переглядів: 7889 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 4.8/5 |
Всього коментарів: 2
2  
Для 8

1  
Для якого класу ця виховна?

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Стеценко Н.М. © 2018
Сайт управляється системою uCoz