Середа, 25.04.2018
Педагогіка
Меню сайта
Наше опитування
Ваше ставлення до кредитно-модульної системи
Всього відповідей: 2207
Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст матеріалів, розміщених у каталозі.

Учимося жити в мирі і злагоді
 «Учимося жити в мирі і злагоді»

Мета: довести необхідність дотримання заповідей Божих; учити дітей жити в мирі, злагоді, любити та шанувати своїх батьків; формувати усвідомлення необхідності дотримання морально-етичних норм і правил.

ХІД ЗАХОДУ

Клас прикрашений учнівськими малюнками про мир і дружбу, квітами. Звучить фонограма Першої симфонії П. І. Чайковського.
Учитель.Діти, сьогодні ми звернемося до вічної теми — теми дружби і любові, злагоди та миру поміж людьми. Дуже добре жити там, де панують доброта і любов, взаєморозуміння та терпимість, де між усіма налагоджені добрі стосунки. Там линуть пісня і жарти, квітне радість та щастя.
Там не тільки добре спілкуватись, розповідати й слухати про все на світі,
а приємно просто мовчати, бо знаєш, що тебе оточують доброзичливі
люди, твої друзі, які ніколи не зрадять і завжди прийдуть на допомогу,
порадять, добрим слово розвіють усі негаразди. Найбільше щастя — це те,
що ми живемо на рідній землі, на якій розквітають чарівні квіти, а люди
живуть спокійно, земля не здригається від страшних вибухів, діти вчаться,
здобувають знання, щоб зробити наш край ще прекраснішим. Мир на землі — це найбільше багатство, адже так багато цікавого у світі.
1-й учень
Мир на землі — це затишок і тиша,
Це сміх дитячий і душі політ!
Коли поет чарівні вірші пише
Про незвичайний, дивовижний світ.
2-й учень
Мир на землі — це росяні світанки,
Краса і творчість, пісня у гаях.
Мир на землі — це вечори і ранки
Із радістю і щастям у серцях.
3-й учень
Це дні роботи, сповнені натхнення,
Щасливі сім'ї, здійснення надій.
Й нас не лякають вибухи страшні,
Й солдати не кидаються у бій.
4-й учень
Мир на землі — це дім, і мама, й тато,
Й любові стільки — що аж через край!
Це та земля, де щастя є багато
І в кожнім домі — хліба коровай!
5-й учень
Це та земля, де сміх і пісня лине,
І діти йдуть до школи знов і знов.
Й ніколи у боях ніхто не гине,
Бо там господар — щастя і любов!
Учитель.Про мир і щастя мріють люди з давніх-давен. Скільки існує людство, стільки й живе в серцях людей мрія про мир. Тільки мир дає можливість кожній людині здійснити всі найзаповітніші прекрасні мрії, реалізувати себе повністю, розвинути таланти, розкрити свої здібності.
Якби не війни, то людство вже давно могло жити так чудово, що й уявити не можна. Давно б уже люди навчилися використовувати альтернативні види енергії, що не забруднюють атмосфери, а ще б могли літати у найвіддаленіші космічні простори, відкривали б і освоювали нові планети, переміщались миттєво у часі й просторі. Людство зробило б багато, якби жило у мирі й злагоді. А ще були б переможені всі хвороби. Подумайте самі, чого я так впевнено про це кажу, якби не вмирали б передчасно розумні люди, а творили б, здійснюючи свої мрії та задуми. Кожна війна забирає життя мільйонів людей. А скільки серед них найталановитіших, які змог¬и б багато чого поліпшити на Землі.
Чому виникають війни? Ви замислювались над цим? Звичайно, замислювались. Мабуть, тому що існують між людьми розлад, заздрість, помста. А чому між
дітьми виникають сварки і бійки? Хтось вважає себе найкращим, хоче верховодити, не звертаючи уваги на інтереси та бажання оточуючих.
Якщо поміж дітьми немає злагоди, то і миру не буде. І до чого це призведе? Чи добре живеться в колективі, де немає злагоди, згуртованості? Йому дуже важливо вчитися жити у злагоді та мирі, дотримуватися норм поведінки, так поводитися, щоб нікого не образити, а особливо — не і скривдити тих, хто слабший або менший. Ввічливість, чемність, уміння слухати людей і чути, поступатись і переконувати словами, а не кулаками — безцінні. Тож нам потрібно вчитись бути дипломатами, уміти переконливо доводити свою правоту, добираючи потрібні слова. Адже від людей залежить», чи пануватимуть у суспільстві мир та злагода. Для цього слід знати багато правил, законів, заповідей і дотримуватися їх.
1-а учениця
Мир на землі, хліб на столі,
Спокій в усьому світі.
Вчаться у школах діти малі,
Радісно сонце світить.
2-а учениця
Люди будують нове житло,
Будуть у щасті жити.
Кожній людині потрібне тепло,
Щоб майбуття творити.
3-я учениця
В кожнім суспільстві потрібен лад.
Злагода, співіснування.
І зацвіте вся земля, мов сад,
Радісним буде світання.
Учитель.Усе починається із самої людини, з її душевного стану, вихованості, поведінки, чуття гармонії з навколишнім світом, а світ цей надзвичайно прекрасний, чарівний. Потрібно любити цю диво-природу, захоплюватись і милуватися, переживати, спостерігати і знати, для чого ми прийшли сюди.
Людина приходить для добра і радості. Тому завдання у всіх людей на Землі одне — творити добро!
Звучить П'ята симфонія П. І. Чайковського.
Учитель читає вірш.
Поглянь, дитино, світ такий, як казка!
У пахощах, у звуках, в кольорах.
Від сонечка до нас струмить любов і ласка.
Земля, як у віночку, вся в квітках!
Відчуй, дитино, запахи чарівні,
Що від землі ідуть, від квітів і від трав.
А поять нас струмки й джерела дивні...
Я хочу, щоб ти серцем це ввібрав!
Послухай пісню пташки на світанні
І звуки лісу, поля і небес.
Яка гармонія! Яке міцне єднання
Краси і щастя, радості й чудес!
Гармонія в природі існувала завжди і народжувала красу, яка дивувала серце людини, робила його чуйним. У душі народжувалися дивні звуки та казкові чарівні образи, які перетворювалися на чудові мелодії, вірші, казки та картини. Усе це окрилює людину, робить її серце добрим, щирим. Людина, яка відчуває таку гармонію, не може заподіяти лиха. Вона спокійна, урівноважена, свої бажання і потреби вона вміє підпорядковувати розуму. Живучи в суспільстві, людина не може бути вільною від нього, а тому повинна поважати його закони та правила. Цих правил навчають дітей змалку. Таких правил не так уже й багато, вони лаконічно відображені у мудрій книзі Біблії. Там є десять заповідей, які люди повинні знати і дотримуватись. Ще одне золоте правило звучить так: «Чиніть із людьми так, як хочете, щоб чинили з вами!»
Кожна людина хоче, щоб до неї добре ставились, привітно розмовляли з нею, любили і поважали її, не кривдили... Тому, в першу чергу, вона сама
повинна ставитись до інших людей так само! Дуже гарне правило, чи не так? А тепер подумайте кожен про свої вчинки!
Чи завжди ми поводимося з іншими так, як хочемо, щоб поводилися з нами? (Відповіді учнів.) Не завжди. Тому, що людина часом надто себе любить і не може правильно оцінити. Потрібно вміти подивитися на себе збоку, тоді можна побачити, що ми буваємо не завжди правими. Отже, коли вам дуже хочеться зробити комусь зауваження, сказати образливе слово — подумайте, а чи ви самі кращі, чи немає у вас недоліків, чи взагалі ви маєте право таке говорити людині. Народна мудрість учить: «Сім разів відміряй, а раз відріж». От і ви сім разів подумайте, зважте, перш ніж щось сказати, тому що слово є гострішим за ніж, воно глибоко може поранити.
Є заповідь, яка закликає: «Шануй батька свого і матір свою» — це перша заповідь з обітницею — «Щоб добре велося тобі, і щоб був ти довголітній». Хто ж у світі найрідніший за батька та матір? Вони єдині! Хочеш жити у добрі і злагоді, у любові та радості, то шануй і поважай батька та матір!
Тепер кожен із вас нехай подумає, як він ставиться до своїх батьків,
чи завжди він добрий та слухняний, бо навіть коли у вас у думках є щось
негарне, то ви вже порушуєте цю заповідь. Якщо це так, то не питайте,
чому у вас не все так, як би хотілось.
У посланні від Матвія є звернення: «Не судіть ближніх своїх, не судіть, щоб і вас не осудили». Як ви це розумієте? (Відповіді учнів.)
Отже, не осуджуйте нікого, бо всі люди на землі різні, немає двох одна-кових, тому в кожного можуть бути свої вади, звички. Тому не можна судити, бо й самі не ідеальні. Ідеальних людей взагалі не існує. Хочете, щоб вас не судили, то й ви не судіть. Яким судом судитимете ви, таким і вас осудять. «Чому в оці свого брата ти й тріску бачиш, а колоди ж у власному оці не відчуваєш?» Як ви це розумієте? (Відповіді учнів.)
Потрібно завжди жити у мирі і злагоді із самим собою та оточуючими, намагатися завжди виконувати ці заповіді та правила.

1-й учень
Живи з собою в злагоді і в мирі,
Не заздри людям і не проклинай.
Хай буде радість, щастя у квартирі,
Люби батьків своїх, не ображай.
Не зневажай, зла не бажай нікому,
Ділись останнім і добро твори.
Будь справедливим, чесним будь в усьому
І щире слово людям говори.
Бо в добрім слові є тепло і ласка,
У світлім серці є любов свята.
А в мудрості, запам'ятай, будь ласка,
І криється та істина свята,
Яка людьми нас робить в цьому світі
З душею чистою, мов сонця промінець,
То й будеш ти, як сонечко в зеніті,
І всі печалі зійдуть нанівець!
Учитель. Наш народ завжди був високодуховним, дотримувався заповідей Божих. Про це свідчать прислів'я:
«Хто добра людям бажає, той і сам добро має»;
«Робиш добро, не кайся, робиш зло, на зло і сподівайся»;
«Не одежа людину красить, а добрі справи».
Тому завжди думайте, що і як ви робите, що і як говорите, творіть добро, тоді воно до вас обов'язково повернеться. І ніколи нікому не заздріть, бо нема двох однакових людей. Що може один, не може інший, а що можете ви, не можуть інші. Відкрийте себе! От і в своєму класі намагайтеся жити дружно, у мирі та злагоді. Пам'ятайте народну мудрість і дотримуйтесь правил. А що говорить народна мудрість про поведінку в колективі? (Діти кажуть прислів'я, які підготували: «Мовчанка гнів гасить»; «Не копай яму іншому, бо сам у неї і впадеш»; «Пильнуй свого носа, а не чужого проса»; «Доброму скрізь добре» тощо).
Завжди пам'ятайте, що потрібно всіх любити. Коли живе у вашому серці свята любов, то ви не пройдете повз чуже горе, допоможете тому, хто цього потребує, а також порадієте разом із тим, хто хоче поділитися радістю. Любов — це найвище у світі почуття, від любові народжується все на Землі!

2-й учень
Любов — найвище в світі почуття!
У ньому сонце, щастя, цілий світ!
З любові починається життя,
Вона нас гріє і на схилі літ!
Любові забагато не буває,
Й ніколи зайва не буває теж...
Одягнута у лагідні слова,
Вона нас щиро зігріва, без меж!
Любов, як сонце, нашій дітворі,
Бо зігріває кожен день і час.
Як синь небес над нами угорі,
Щоб промінь доброти в душі не згас!
Учитель.Отже, вдосконалюйтесь, учіться робити добро людям і творити добро на Землі. Запам'ятайте, що все починається з дитинства. Як навчитеся — такими й підете в це складне життя. Тому не будьте чванливими, заздрісними, егоїстичними, а вчіться бути добрими, вірними, лагідними, щирими і щедрими на любов та добро. Тоді поміж вас панува¬тимуть мир, злагода, любов і дружба.
3-й учень
Ніколи зла нікому не творіть,
Бо зло вертатися погану звичку має.
Добро творіть, усім добро робіть,
І втоми серденько нехай не знає.
З любов'ю в серці, з радістю ростіть,
Учіться людям сонечком світити.
І доброту в своїй душі носіть,
У мирі й злагоді учіться, діти, жити!
Учитель. А тепер розглянемо учнівські роботи на цю тему.
Діти разом з учителем розглядають малюнки. Звучить музика на вибір учителя.

Висновок:
Отже, вдосконалюйтесь, учіться робити добро людям і творити добро на Землі. Ніколи нікого не ображайте, будьте з усіма ввічливими, не зважайте на статус людини (тобто незалежно від того чи людина багата чи бідна завжди знайдіть таку можливість їй допомогти, а не навпаки нагрубити і зробити боляче). Запам'ятайте, що все починається з дитинства. Як навчитеся — такими й підете в це складне, доросле життя. Тому не будьте чванливими, заздрісними, егоїстичними, а вчіться бути добрими, вірними, лагідними, щирими і щедрими на любов та добро. Завжди пам'ятайте, що потрібно всіх любити. Коли живе у вашому серці свята любов, то ви не пройдете повз чуже горе, допоможете тому, хто цього потребує, а також порадієте разом із тим, хто хоче поділитися радістю. Любов — це найвище у світі почуття, від любові народжується все на Землі! Якщо ви любитиме не тільки себе то поміж вас пануватимуть мир, злагода, любов і дружба. Тоді до вас потягнуться люди і ви ніколи не залишитесь в своїй біді на одинці. Бажаю вам навчитися любити і бути хорошим другом.

Категорія: Розробки виховних годин | Добавил: skroly (01.11.2009) | Автор: Скрипник Ольга
Переглядів: 14326 | Рейтинг: 4.0/6 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Copyright Стеценко Н.М. © 2018
Сайт управляється системою uCoz