Четвер, 26.04.2018
Педагогіка
Меню сайта
Наше опитування
Ваше ставлення до кредитно-модульної системи
Всього відповідей: 2207
Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст матеріалів, розміщених у каталозі.

Життя дається тільки раз (7 клас)
  
 Життя дається тільки раз 

  
Мета. Запобігати нещасним випадкам, сприяти охороні життя і здоров'я дітей, застерігати від необачних, необдуманих вчинків.
І. Вступна бесіда.
- Пригадайте, діти, тему нашої попередньої виховної години. Чи запам'ятали ви, що значить шанувати батька свого і матір свою?
- А чи задумувались ви над тим, яка найвища мета і найбільша мрія ваших мами і тата?
Загалом ви правильно визначили: найбільша мрія батьків - щастя і добробут їх дітей. Вони подарували вам цей світ із блакитним небом і ясним сонечком, хлібними полями і прекрасними містами, ріками і горами. Пташиним співом і чудовими квітами, - світ, у якому вас чекає так багато цікавого, незвіданого. Життя прекрасне, незважаючи на труднощі. І коли воно обривається в юному віці - це велика трагедія, а для батьків - рана, яка вже ніколи не загоїться. Такі випадки, на жаль, трапляються, і найбільше їх - через нерозважливість і неслухняність дітей. Ось послухайте одну історію, не вигадану, а взяту з життя.
ІІ. Слухання оповідання.
Павлик дуже любив свою маму. Коли її ніжні руки торкались його неслухняного чубчика, йому було так хороше, забувались усі неприємності... Але останнім часом він став уникати маминої ласки: ще побачать хлопці, кепкуватимуть, мовляв, мамин мазунчик... Він менше став прислухатись до маминих порад, повчань - не маленький, сам знає.
Цього ранку хлопчик зібрався до школи швиденько, чим приємно здивував неньку: любив-бо поніжитись у тепленькому ліжку. Сніданок їв похапцем, хоч до початку уроків часу було ще доволі.
- І чого так хапаєш, немов жене хтось за тобою?
- А в нас сьогодні контрольна з математики, от ми й домовились раніше прийти та разом повторити весь матеріал.
Павлик низько нахилився над тарілкою, щоб мати не помітила, як він почервонів. Адже збрехав: не скаже ж він мамі, що вони з Костиком вирішили перед уроками піти на річку й спробувати лід (Костику саме подарували нові ковзани).
Коли Павлик прийшов на берег, Костика ще не було. Річку скував лід, притрушений тоненьким шаром снігу. І якби не той сніжок, може, помітив би хлопець, що там, посередині, де бистрина, лід темніший, бо тоненький, може, був би обережніший...
Почепивши сумку з книжками на гілку верби, Павлик ступив на кригу. Притупнув каблучком - лід витримав. Спробував проїхатись на підошвах, вичовганих ковзанками. Краса! Описав невелике коло при березі й поглянув на стежку, звідки мав надійти Костик.
"От сонько, знову проспав, - майнула думка. - Ось пройдусь разок до он того берега й назад"...
Розігнався й помчав до середини річки. Раптом під ногами тріснуло, хлопчик інстинктивно розкинув руки й опинився в крижаній купелі. Це сталось так несподівано, що Павлик навіть не встиг злякатися. Спробував, спершись на руки, підтягнутись і виповзти з холодної води, яка аж обпікала тіло. Але лід під руками обламався, й він шубовснув у воду. Швидка течія підхопила легеньке тіло хлопчика й потягла під лід...
III. Бесіда за прослуханим.
- Як ви уявляєте собі подальші дії?
- Чи жаль вам Павлика? А його маму?
- Хто винен у безглуздій смерті хлопчика?
- Чого йому не можна було забувати?
- Як ви гадаєте: чи сталось би нещастя, якби вранці Павлик не збрехав
мамі?
- Чому він сказав неправду?
- Чи не було у вас ситуації, коли ви не брали до уваги повчань своїх батьків?
- Чому, на вашу думку, діти не люблять, коли їх повчають або "читають мораль"?
IV. Підсумок.
Звичайно, ви вже не маленькі й багато чого можете вирішувати самі. Іноді вам навіть здається, що цього не помічають дорослі, що вас недооцінюють. Це вас ображає, і хочеться іноді зробити навпаки.
Справді, свою думку треба мати, і неприємно, коли до тебе ставляться, як до малого. Правда?
Та ніколи не забувайте оцінити: а чи добре буде те, що ви задумали? До чого може привести той чи інший ваш вчинок?
До речі, правила безпеки життя існують не лише для дітей, але й для дорослих, і їх потрібно обов'язково дотримуватись. Пригадайте, де, у яких ситуаціях недотримання їх загрожує вашому здоров'ю і життю.
1) Під час користування домашніми газо- і електронагрівальними приладами (назвіть їх);
2) Під час прогулянок, екскурсій, походів, на пасовиську, в полі, в лісі, біля водоймищ;
3) На дорогах, вулицях, де рухається автомобільний транспорт;
4) У разі зустрічі з невідомими предметами, які можуть бути
вибухонебезпечними;
5) Під час вживання фруктів і овочів.
Поговоримо про те, як поводитись у першій ситуації (іншим будуть присвячені спеціальні бесіди).
Уявіть, що Ви - господар (господиня) дому. Вам треба розігріти їжу, нагодувати молодшого братика, прибрати в кімнаті, випрасувати собі й братику одяг, погуляти з малим перед тим, як покласти його спати.
Розкажіть, що ви робитимете, якими приладами і як будете користуватися. (Один учень розповідає, інші, уважно вислухавши, мають сказати, чи дотримався "господар " усіх правил безпеки).
Підсумок. У народі кажуть: "На все воля Божа", "Без Бога ні до порога". Все це так, але не забуваймо: на те Бог дав нам розум і волю, щоб ми чинили правильно. Нагадаю вам ще одне прислів'я: "Береженого Бог береже". Тож будьте мудрими, обачними. Пам'ятайте, і дорослому не зашкодить послухати розумної поради, а тим паче вам, ще не дуже досвідченим. А мати, батько, дідусь чи бабуся, вчителі думають про ваше життя, хочуть, щоб воно було довгим і щасливим, застерігаюсь від лихого. Завжди дійте так, щоб не зашкодити тому, що е у вас найціннішого, що дається лише один-єдиний раз, в своєму життю. Будьте завжди здоровими!

Категорія: Розробки виховних годин | Добавил: Mayor (22.03.2010) | Автор: Вдовиченко Олександр
Переглядів: 5278 | Рейтинг: 4.0/3 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Стеценко Н.М. © 2018
Сайт управляється системою uCoz