П'ятниця, 26.04.2024
Педагогіка
Меню сайта
Наше опитування
Ваше ставлення до кредитно-модульної системи
Всього відповідей: 2225
Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст матеріалів, розміщених у каталозі.

Подорож в країну чемності
Подорож в країну чемності

Мета:
- виховання чемних учнів з найвищими моральними цінностями: гуманними, людяними, добрими; усвідомлення того, ще найважливішою цінністю є людське життя, яке важливо прожити гідно, ніколи не йти на компроміс із совістю.
- інформування підростаючого покоління про правила поведінки, виховування в них почуття до вдосконалення самих себе, та зміну деяких рис свого характеру.
- формування у дітей таких якостей як: безкорисливість, вихованість, люб’язність, повага та самокритика.

План уроку

1. Ознайомлення учнів із тематикою виховної години.
2. Проаналізувати та зробити відповідні висновки.

Сценарій проведення виховної години

На дошці написана тема виховної години „ Подорож в країну чемності" -плакати з написами:
1. Як проснувся - так вставай
Ліні волі не давай.
2. Листячко роса умила,
А тебе умиє мило.
3. Нагадування не чекай
В школу вчасно вирушай.
4. В школі, класі – не сміти,
Сміття бачиш – прибери.
5. Перше ніж закрити двері
Перевір, чи все в портфелі.
6. Вдома близьким не груби
Малюків жалій та люби.
7. Якщо будеш ти трудитись,
Тобою будемо ми гордитись.

1. Спочатку учитель інформує дітей, торкаючись теми «етикет», зупиняючись на кожному пункті, і обговорюючи його з учнями.
2. Читають віршики, що знаходяться на плакатах.
3. Рефлексія, прийом незакінчених речень.
4. Знаходження істини у виховних віршиках.

Основна інформація

Етикет — сукупність норм поведінки, яких бажано дотримуватись у суспільстві.

Складові частини етикету:
• шляхетні манери, вміння поводитись правильно в громадських місцях, у різних життєвих ситуаціях;
• зовнішній вигляд людини, вміння одягатися доречно до ситуа¬ції;
• культура спілкування, яка вимагає не тільки граматично і стилістично правильної мови, але й відсутності вульгарних, сленгових слів; уміння чітко висловлювати свої думки так, щоб їх зрозуміли оточуючі; вміння вітатись, прощатися, дякувати за послугу, вибачатись; уміння підтримувати бесіду.

Види етикету:
1. Придворний етикет — суворо встановлений порядок і форми поводження при дворах монархів. У наші часи застосовується тільки у країнах з монархічною формою правління.
2. Військовий етикет — загальноприйняті в армії правила, манери і норми поведінки військовослужбовців в усіх сферах їхнього життя.

Зовнішній вигляд людини
Зовнішній вигляд людини - характеристи¬ка, за якою складається перше враження про неї. Зовнішній вигляд включає гігієнічні навички, вбрання, статуру, поведінку. Уміння дотримуватись гігієнічних вимог демонструє повагу людини до себе і до оточуючих. Вихована людина завжди охайна і чиста, без фізіологічних запахів. У користу¬ванні косметикою головна вимога, особливо у підлітковому віці, — поміркованість. Пам'ятайте, що на руки людини звертається не мен¬ше уваги, ніж на обличчя. Тому вони мусять бути завжди чистими, нігті — акуратними навіть у дуже зайнятих людей. Надто яскравий лак для нігтів не завжди доречний і додає віку. Зачіска має велике значення як для жінки, так і для чоловіка. Голова повинна бути чис¬тою і причесаною протягом усього дня. Фарбування волосся в аван¬гардні кольори чи над сміливі зачіски прийнятні лише в певних си¬туаціях, а не у повсякденному житті. Обираючи зачіску, не псуйте свою індивідуальність, враховуйте форму обличчя і природний колір шкіри та волосся.

Постава тіла, хода, жестикуляція

Постава тіла, хода, жестикуляція демонструють природність поведінки людини. Слід пам'ятати, що зігнуте тіло, сутулі плечі, нахилена уперед голова, дуже широкі чи короткі «танцюючі» кроки не прикрашають людину. Під час сидіння не згинайтеся, не опирайтеся на спинку стільця — це шкодить хребту; не розставляйте і не висо¬вуйте вперед ноги, щоб вони не заважали оточуючим. Неестетично виглядає людина, яка закладає ногу за ногу, розмахує ногами, хитає ними або охоплює ніжки стільця ногами.

Одяг

Одяг має бути завжди чистим, випрасуваним, без плям, а взуття - добре начищеним. Одяг повинен відповідати порі року, віку, індивідуальним особливостям, і, го¬ловне, бути до ладу, тобто відповідати місцю і меті заходу, на якому людина присутня. Основна вимога до одягу - зручність і підкреслен¬ня власної індивідуальності. Головне правило елегантності - уника¬ти надмірності. Сліпе наслідування моді іноді не прикрашає, а псує найпривабливішу людину.

 

Прикраси

Прикраси повинні пасувати до одягу і відповідати ситуації. Надмірне одночасне використання різнопланових прикрас свідчить про відсутність смаку.

Парфуми

Парфуми свідчать або про витонченість смаку, або про його відсутність. Не слід зловживати парфумами, якщо ви відвідуєте громадські місця, навчальні заклади, лікарні. Навіть найкращі модні пахощі можуть стати відразливими для оточуючих, якщо їх використання надмірне.


Привітання


Традиція потискати одне одному руку при привітанні розцінюється як додатковий знак поваги. Першим простягає руку старший - мо¬лодшому, жінка -чоловікові, якщо вважає це за потрібне, старший за посадою — підлеглому. Неприпустимим вважається навмисна від¬мова привітатися або потиснути простягнуту руку. Це може призвес¬ти до конфлікту. Вихований чоловік, вітаючись або заходячи у при¬міщення, має зняти головний убір.

Телефонні розмови

Телефонні розмови, якщо вони службові, повинні бути у межах робочого дня. Не варто телефонувати іншим людям додому до 8 години ранку і після 10 вечо¬ра. Куди б ви не телефонували — обов'язково треба привітатися і на¬зватися. Своє прохання викладайте стисло, зрозуміло і ввічливо. Зазвичай закінчує телефонну розмову той, хто її почав. Для прими¬рення і привітання бажано телефон не використовувати, а робити це при особистій зустрічі. Пам'ятайте, що далеко не про все слід розмов¬ляти по службовому телефону. Хтось сторонній може випадково по¬чути ваш секрет або таємницю. Не можна годинами розмовляти по телефону, особливо чужому, про несуттєві справи. Він може знадоби¬тися у невідкладній справі. Якщо вам зателефонували помилково, спокійно і коректно скажіть про це: «Ви помилися!» Кричати і лая-тися у такому випадку не слід. Якщо телефонна розмова обірвалася з невідомої причини, її відновлює той, хто телефонував першим. Якщо ви телефонуєте з міського таксофону і бачите, що хтось чекає у черзі, бажано якнайшвидше закінчити розмову. Але якщо ви чекаєте біля таксофону, проявом нахабства вважається настирлива вимога до того, хто розмовляє, негайно припинити телефонну розмову.

На вулиці

На вулиці вихована людина завжди дотри¬мується правил дорожнього руху; поступається місцем жінці або літній людині, якщо тротуар вузький; не ходить по газонах; не тикає пальцем; не робить голосних зауважень з приводу одягу та зовнішності перехожих; не вітає знайомого голосним криком через усю вулицю; не смітить, не плюється, не кричить на дітей, не їсть під час ходи. Якщо ви йдете по вулиці удвох чи втрьох, робіть це так, щоб не заважати іншим перехожим. Якщо ви йдете учотирьох, краще розділитися на пари. Якщо ви йдете не сам і зустріли знайо¬мого, неввічливо вступати з ним у довгу розмову, забувши про свого супутника.

Рефлексія. Прийом «Незакінчені речення»
- Якщо я ненавмисне зачепив перехожого, я повинен…
- Коли мені необхідно звернутися із проханням, я кажу…
- Коли я приходжу вранці до школи, я кажу…

Виховна розповідь. Цікаві віршики які мають виховні моменти.

Ключики
До всіх сердець як до дверей,
Є ключики малі,
Їх кожен легко підбере
Якщо йому не лінь.
Ти, друже, мусиш знати їх,
Запам’ятать не важко,
Маленькі ключики твої –
«Спасибі» і «Будь-ласка».

Канікули
А ось така ситуація:
В трамваї переповненім
Сашко з м’ячем сидить,
А біля нього згорблений
Старий дідусь стоїть,
Хтось до Сашка звертається:
- Чи вас у школі вчать,
- Як місце дати старшому,
Як старших поважать?Та вчать,- Сашко відказує, -
Але на ану мить
Розпочались канікули,
І нас ніхто не вчить.

Гостини
Із гостини по сніжку
Хлопчики вертались
А товариш запитав:
- Як вам гостювалось?
Та нічого, все як слід,
Тільки, бачиш, друже,
В тому домі хазяї
Не культурні дуже,
Не культурні хазяї,
Просто не хороші!
У прихожій е зняли
З нас вони калоші,
Навіть з наших кожушків
Снігу не струсили,
То ми так як увійшли,
Так за стіл і сіли…

Пам'ятай: тобі самому вибирати яким тобі бути і як поводитись, але не забувай, що як ставишся ти до людей так і вони будуть ставитися до тебе. Друзі! Я надіюсь, що розмова про вихованість, людяність, чемність та етикет все ж залишиться у вашій пам’яті, і ви задумаєтесь з цього приводу. Хочеться думати і сподіватися, що сьогодні отримали для себе чудовий урок.

Категорія: Розробки виховних годин | Добавил: Alenchik (02.03.2010) | Автор: Печена Олена
Переглядів: 7642 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 3.5/6 |
Всього коментарів: 2
2 Іринка  
0
Виховна година класна, мені подобається. Є з чого вибрати. але не готова. Краще було б, якби вона була вже складена

1 admin  
0
Для якого класу ця виховна година?

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Стеценко Н.М. © 2024
Сайт управляється системою uCoz