Четвер, 25.04.2024
Педагогіка
Меню сайта
Наше опитування
Ваше ставлення до кредитно-модульної системи
Всього відповідей: 2225
Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст матеріалів, розміщених у каталозі.

Історія і традиції святкування дня закоханих.
Виховна година
Тема: Історія і традиції святкування дня закоханих.
Мета: виховувати інтерес до минулого, повагу до справжніх почуттів, уміння вирізняти своє єдине, половинку, любов до літератури, поезії.
Обладнання: Сердечка паперові розрізані на дві частини, скринька для валентинок.
Кохання - це теорема, яку
кожного дня потрібно доводити.
Архімед

Кохання — як вода — плавке та бистре,
рве, грає, пестить, затягає й топить.
Леся УКРАЇНКА

Проведення

Доброго дня, любі діти!!!
- Чи можете ви мені допомогти?
- Яке свято відбудеться на цьому тижні?
(Свято “День закоханих”).
- А як ще називають це свято?
(День Валентина).
Молодці!!!І саме про це свято ми сьогодні і будемо вести мову…
Це свято оповите стількома таємницями та легендами. В одній із них розповідається про те, що Валентин був священиком, котрий вінчав хлопців та дівчат, що не отримали батьківського благословення. Він не зважав на жодні заборони, єдине, чим керувався Валентин - це щирість почуттів юнаків та дівчат. А вони справді були щирими.

А ось послухайте декілька легенд щодо цього прекрасного свята.
14 лютого стародавнi римськi племена святкували день свого бога Луперкуса - бога родючостi. Це було весняне святкування, оскiльки тодiшнiй календар вiдрiзнявся від сучасного, і лютий припадав на ранню весну. Однією з традицій цього свята було загадування iмен. Напередоднi дня святкування на тоненьких смужках паперу писали iмена римлянок і поміщали цi смужки у глечики. Кожен хлопець витягав свою смужку з ім’ям коханої.
Ось ще одна прекрасна оповідь з приводу цього свята. Святий Валентин, священник з Терні (Італія) мав чудовий квітник. І в нього була звичка роздавати букети квітів закоханим молодим людям. Священник Валентин встановив дату роздачі квітів – 14 лютого, а сам став захисником всіх закоханих.
Але найправдивішою історією є така…
Жив Валентин у ІІІ столітті нашої ери в Римській імперії. Церква призначила його єпископом у одному із храмів Терну (Туріну). Крім того, що єпископ таємно вінчав молодь, він ще й мирив закоханих, які посварилися, дарував квіти молодим подружжям та одружував солдатів імператорських легіонів. А це було заборонено під загрозою смертної кари, оскільки імператор Юлій Клавдій ІІ вважав, що сім'я псує легіонера. Подружні вузи роблять його слабким та вразливим, а слабкому солдатові не місце в імператорській армії. Тому й заборонили будь-які вінчання та створення сім'ї. Ця заборона не лякала Валентина. Він все-одно вінчав закоханих, не зважаючи, легіонери вони чи «прості» смертні.
Коли Юлій Клавдій дізнався про непослух єпископа Валентина, він наказав схопити його та кинути до в'язниці. Валентин не пручався. У в'язниці священик познайомився з дочкою свого наглядача. Вона була сліпою. Між єпископом та дівчиною спалахнули почуття, вони були надзвичайно світлими та чистими. В день страти Валентин написав коханій записку, яку підписав: «Від твого Валентина». Він попросив передати дівчині лист та маленький букетик польових квітів, котрий на його прохання принесли друзі, яких у доброго Валентина було дуже багато.
Коли дівчина отримала листа й квіти, то спочатку побачила тьмяне світло й нечіткі обриси предметів. Поступово все навкруги ставало чіткішим, вона розгорнула прощальну записку, почала читати... По щоках коханої Валентина текли сльози. «Від твого Валентина», - пошепки сказала дівчина.
Нині ж, саме у день страти Валентина, 14 лютого, кожен сподівається зустріти свого «Валентина» чи «Валентину». І якщо в цей день до вас хтось підійде та запитає: «Ти будеш моєю Валентиною?» - не відмовляйте. Хтозна, можливо це саме ваш «Валентин».
В наш час свято Валентина «обросло» багатьма звичаями, обрядами та традиціями.
От в Америці та Англії була традиція, за якою дівчина могла дізнатися за кого вийде заміж. Для цього їй всього-на-всього потрібно уважно простежити за тим, якого птаха першого зустріне в цей день. Тому що кожен птах був пов'язаний з професією або типом характеру. Найкраще, якщо дівчині в День святого Валентина стрічався жовтий птах - це віщувало доброго, статечного та заможного чоловіка. Вам, напевно, цікаво дізнатися, якого ж чоловіка віщував той чи інший птах? Так от:
Чорний дрізд - священнослужитель, людина духовного сану.
Вільшанка - моряк, людина, котра буде пов'язана з морем.
Щиглик - заможній чоловік.
Горобчик - фермер, людина, котра працює біля землі.
Пташечка, що має синє забарвлення - віщує хороший та щасливий шлюб.
Голуб - щасливий шлюб.
Дятел - був поганою ознакою та віщував, що дівчина так і залишиться в дівках.

Була і ще одна традиція, яка і нині не втратила своєї актуальності…
У ніч з 13 на 14 лютого покласти під подушку червону троянду.
Своїм ароматом вона навіває символічні сни. Уві сні до Вас прийде наречений та не покине Вас, доти, доки не прокинетесь.
1.Гра «знайди свою половинку»
Беремо десять сердечок які розрізані на 2 частини, на одній з яких написане питання, а на другій відповіді на це питання(використані цікаві факти про свято закоханих).
Потім половинки з запитаннями ми роздаємо 10 хлопчикам, а половинки з відповідями - дівчаткам. Потім вони повинні з'єднати половинки із запитаннями і відповідями в одне сердечко…Таким чином діти дізнаються нові дуже цікаві факти про святкування Дня Святого Валентина…
Цікаво знати і те як День Святого Валентина відзначають у різних країнах.
Валентинів день в Англії та Шотландії в старовину супроводжувався таким звичаєм. Молоді люди клали до урни відповідну їхньому числу кількість квитків, з позначеними на них іменами молодих дівчат; потім кожен виймав один такий квиток. Дівчина, ім'я котрої діставалось таким чином молодій людині, ставала на наступний рік його «Валентиною», а він — її «Валентином». Це передбачало на цілий рік відносини між молодими людьми, подібні до тих, що, за описом середньовічних романів, були між лицарем та його «дамою серця» (скрізь супроводжував її, складав їй сонети, грав на лютні тощо). Про цей звичай згадує у своїй знаменитій пісні шекспірівська Офелія. Ймовірно, він є ще дохристиянського походження. Ще донині Валентинів день в Шотландії та Англії дає молоді привід для різноманітних жартів та розваг.
В Англії існувало повір'я, за яким перший мужчина, що його зустрічала дівчина 14 лютого, повинен був стати її Валентином — хоче вона цього чи ні. Але дівчата знайшли вихід із ситуації: цього дня вони гуляли з зав'язаними очима.
Італійці у День Святого Валентина вважають своїм обов'язком дарувати коханим солодощі. В Італії цей день так і називають — «солодкий».
Поляки цього дня відвідують Познань. Там, за повір'ям, лежать мощі Святого Валентина, а над головним престолом висить його чудодійна ікона. Поляки вірять, що проща до неї допомагає в любовних справах.
Німці вважають Валентина покровителем психічно хворих, прикрашають в цей день всі лікарні червоними стрічками, а в каплицях проводять спеціальне Богослужіння.
В Японії на День св. Валентина жінки і дівчата дарують чоловікам і хлопцям солодощі, переважно шоколад. Хоча це «свято закожаних» подарунки отримують не лише коханці, але й начальники чоловічої статі від підлеглих статі жіночої. Загалом, святкування не відрізняється від аналогічних у Європі чи Америці. День св. Валентина особливо поширений серед молоді. Літнє покоління сприймає його як чудернацьку примху «погано вихованого дітей та онуків» або як шкідливий імпортований звичай Західної цивілзації.
Останніми роками День Святого Валентина набув і політичного звучання. Він був заборонений у Саудівській Аравії та Ірані. 2004 року радикальна група індуїстів "Шив Сена" демонстративно спалювала "валентинки" в Мумбаї
3.Гра «Ти без мене - не ти, я без тебе - не я!»
Суть цього конкурсу полягає в тому, що ви повинні об”єднати імена в пари, відомі своєю любов'ю всьому світові.
Приклади:
1) Адам -Єва
2) Цезарь-Клеопатра
3) Ромео-Джульєтта
4) Леді Діана-Принц Чарльз
5) Наполеон-Жозефіна
6) Герда-Кай
7) Рет Батлер-Скарлетт О`Хара
8)Ассоль-Грей
9) Гамлет-Офелія
10) Тетяна-Онєгін
11) Наталка-Петро
12) Курнікова-Е.Еглесіас
4.Гра «Хто викрав моє серце?»
Один з гравців сідає на стілець спиною до всіх.В руках,відведених назад, він тримає паперове серце. Хто-небудь підходить тихо з-заду і взявши серце, повертається на своє місце. Сидячий на стільці повертається і питає:
" Хто викрав моє серце? Це ти, Аня?.." Відгадує тричі. Якщо відгадує, залишається настільці і продовжує гру. Якщо ж не відгадує, то інший займає його місце.
5. Вірші про кохання.
Учні зачитують раніше підготовлені(власноруч написані) вірші про кохання…
А зараз ми почуємо як звучить "Я тебе люблю" на інших мовах:
Албанія: te dua;
Вірменія: Es kez siroum em;
Болгарія: Obicham te;
Данія: Jeg elsker dig;
Франція: Je t'aime;
Германія: Ich liebe Dich;
Італія: Ti Amo;
Японія: Kimi o ai shiteru;
Латвія: Es milu tebi;
Чехія: Miluji Te;
Румунія: Te Iu Besc... и т.д.

А зараз проведемо конкурс «Пiснi про кохання».
Взяти участь у конкурсi можуть усi бажаючi iз числа присутнiх на святi. Учасники подiляються на двi рiвнi команди. За сигналом ведучої обидвi команди по черзі виконують першi куплети пiсень про кохання. Перемагає та команда, яка пригадає найбiльше пiсень.

Нашу виховну хотілось би закінчити такими словами:
«Любовь!...Сколько необьятного в этом слове! Какой океан в одной слезе! Какое небо в одном взгляде! Какая буря в одном вздохе! Какая молния в одном прикосновении! Какая вечность в одном моменте!...»
Й.Этвеш
Дякуємо вам за увагу. Приємно було провести з вами час.

Джерело: http://1. http://simonischool.at.ua/ 2. Збірник висловів.

Категорія: Розробки виховних годин | Добавил: Ромашка (02.03.2010) | Автор: Рибак Наталія Леонідівна
Переглядів: 4218 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 4.0/1 |
Всього коментарів: 1
1 admin  
0
А українською мовою слова кохання погано звучать?

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Стеценко Н.М. © 2024
Сайт управляється системою uCoz