Середа, 25.04.2018
Педагогіка
Меню сайта
Наше опитування
Ваше ставлення до кредитно-модульної системи
Всього відповідей: 2207
Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст матеріалів, розміщених у каталозі.

Історія і традиції святкування дня святого Валентина
Тема: Історія і традиції святкування дня закоханих.
Мета: повідомити учням про історію виникнення свята та способи його святкування в різних країнах, створити атмосферу свята, розвивати любов до літератури, поезії.
Обладнання: Завдання на карточках, 6 стрічок, вислови видатних людей, медальки за активну участь в проведенні виховного заходу, грамота.

Кохання - це теорема, яку
кожного дня потрібно доводити.
Архімед

Кохання — як вода — плавке та бистре,
рве, грає, пестить, затягає й топить.
Леся Українка

Доброго дня!
- Чи можете ви мені допомогти? Яке свято відбудеться на цьому тижні?
(Свято " День закоханих ”)
- А як ще називають це свято?
(День Валентина).

Молодці!!!І саме про це свято ми сьогодні і будемо вести мову…
Це свято оповите стількома таємницями та легендами. В одній із них розповідається про те, що Валентин був священиком, котрий вінчав хлопців та дівчат, що не отримали батьківського благословення.

Мабуть всі знають легенду про це свято? Хто з вас спробує розповісти?

Святий Валентин був проповідником і добрим лікарем. Він жив за часів Клавдія Другого, що проводив безліч загарбницьких воїн. Коли у Клавдія виникли проблеми з набором нових солдатів в армію, він вирішив, що причина криється в прихильності солдатів до своїх дружин і сімей. І скасовував весілля і заручини.
Але Валентин таємно вінчав закохані пари. Кажуть, що одного дня по допомогу до Валентина звернувся імператорський тюремник, щоб той вилікував його сліпу доньку. Валентин дав йому потрібні ліки. А на наступний день римські солдати узяли його під арешт через релігійні переконання.
Батько хворої дівчини хотів допомогти Валентину, але це йому було не під силу. Валентин знав, що його скоро стратять, і швидко написав дівчині прощальний любовний лист. Валентина стратили того ж дня, 14 лютого 270 року.
Коли тюремник віддав листа своїй донці і вона його розгорнула, то знайшла всередині нього жовтий шафран. Дівчина узяла шафран на долоню і побачила його виблискуючі кольори. Відбулося диво: зір дівчини відновився.
По щоках коханої Валентина текли сльози. «Від твого Валентина», - пошепки сказала дівчина.

Ми придумали для вас багато конкурсів. Давайте розпочнемо!

Конкурс 1
(Ведучий вибирає 3дівчинки і 3 хлопчики, вони стають по різні сторони залу, хлопці з однієї сторони, дівчата з іншої. Хлопці отримують завдання на картках: запросити дівчинку на побачення в зазначене місце, використовуючи лише жести та міміку. Дівчинці потрібна відгадати місце зустрічі. Учасники нагороджуються солодкими призами.)

В кожній країні є певні особливості святкування цього свята. Кожний народ по своєму відноситься до світлого почуття, а ще з цим днем пов’язані цікаві факти:

Італійці у День Святого Валентина вважають своїм обов'язком дарувати коханим солодощі. В Італії цей день так і називають — «солодкий».
Німці вважають Валентина покровителем психічно хворих, прикрашають в цей день всі лікарні червоними стрічками, а в каплицях проводять спеціальне Богослужіння.
Останніми роками День Святого Валентина набув і політичного звучання. Він був заборонений у Саудівській Аравії та Ірані. 2004 року радикальна група індуїстів "Шив Сена" демонстративно спалювала "валентинки" в Мумбаї

Конкурс 2
(Ведучий викликає хлопців. По бажанню на клас виходить кілька хлопців) Конкурс, який відбудеться зараз називається «Компліменти». Спробуйте пригадати раніше чуті вами чи придумайте самі слова ніжного відношення до протилежної статі, компліменти…
Молодці! (кожному вручається солодкий подарунок)

А ви знаєте як святкують день святого Валентина в Японії?
Цього дня на головній площі Токіо проходить «найгучніше зізнання в коханні». Юнаки та дівчата по черзі горлають що є сили всілякі зізнання в коханні. Хто гучніше кричить, той отримує приз.
Але ми вже пересвідчились, що наші хлопці знають багато компліментів, їм не потрібно кричати про свої почуття, і щоб приділити увагу дівчинці яка їм подобається запропонують наприклад понести її портфель.
Конкурс 3
Давайте проведемо вікторину. Я читатиму вам запитання, а ви спробуйте дати на них відповідь. Готові?
1. Як називається запланована зустріч двох закоханих?(Побачення)
2. Як звали давньоримську богиню кохання?(Венера)
3. Який ювелірний виріб свідчить про те, що людина, яка його носить вже одружена?(Обручка)
4. На якій квітці ворожать «любить – не любить»? (Ромашка)
5. Як називався вечір напередодні весілля, коли до нареченої приходили подруги?(Дівич-вечір)
6. Ким для чоловіка є мати дружини?(Теща)
7. Ким для дружини є батько чоловіка? (Свекор)
8. Як звали перших жінку й чоловіка? (Адам і Єва)
9. Як звали кохану Ромео? (Джульєтта)
10. Кого шукала Герда?(Кая)
Молодці!!!

Ми вже говорили про те як відзначають день закоханих закордоном. Наше національне виховання, культурні звичаї нашого народу ніколи не спонукали виставляти почуття на показ. Любов почуття світле, щире, таємниче.

Коли дівчина мала виходити заміж її розплітали, щоб в останній раз показати всім красу свого волосся, а потім знову заплітали. І вже будучи одруженою жінка повинна була завжди ходити з покритою головою.

[b]Конкурс 4
Давайте перевіримо, чи зможете ви впоратись із завданням та заплести гарну косу. (Ведучий вибирає 8 учасників, ділить їх на 2 команди, роздає кожній 3 стрічки, один, «керуючий» тримає кінці стрічок, кожен інший учасник команди бере кінець однієї стрічки, і вони повинні не відпускаючи стрічки чим швидше заплести косу)

А зараз пропонуємо послухати прекрасну поезію. (Діти по черзі виходять на клас та декламують заздалегідь підготовлені ними вірші та вислови відомих людей.)

Конкурс 5
А зараз проведемо конкурс «Пiснi про кохання».
Взяти участь у конкурсі можуть усі бажаючі iз числа присутнiх на святi. За сигналом учасники по черзі виконують першi куплети пiсень про кохання. Перемагає той, хто пригадає найбiльше пiсень.

Конкурс 6
Конкурс який ми зараз проведемо буде останнім. Кожний учасник старається придумати якомога більше слів з букв, що входять до слова «Валентинка» Наприклад: Лев

А зараз ми нагородимо медальками найактивніших учасників. (Ведучий нагороджує найактивніших учнів медальками, всім роздає солодкі призи, та вручає грамоту класному колективу)

Молодці, вітаємо наших переможців!
Мудрець повідав істину людині:
Кохання й миле серце – річ одна,
Як душі мудрі з розумом єдині,
Отак і їх ніхто не роз’єдна!

Дякуємо вам за увагу! Приємно було провести з вами час.

Література:
1. http://simonischool.at.ua/
2. Збірник висловів.
3. Виховна робота в школі - 2009 - Січень (№ 1), ст. 51 - 52;
4. Позакласний час - 2009 - Січень - Лютий (№ 1-2), ст. 55 - 57;
5. Шкільний світ - 2009 - Січень (№ 3), ст. 10 - 11.

Джерело: http://1. http://simonischool.at.ua/ 2. Збірник висловів. 3. Виховна робота в школі - 2009 - Січень (№ 1), ст. 51 - 52; 4.

Категорія: Розробки виховних годин | Добавил: UliasiaKS (22.02.2011) | Автор: Павловська Юлія Василівна
Переглядів: 1875 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 2
2  
Я проводила виховний хахід для 7 класу

1  
Для якого класу виховна?

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Copyright Стеценко Н.М. © 2018
Сайт управляється системою uCoz