Середа, 21.02.2018
Педагогіка
Меню сайта
Наше опитування
Ваше ставлення до кредитно-модульної системи
Всього відповідей: 2206
Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст матеріалів, розміщених у каталозі.

Геть паління. Ми - здорове покоління.
Геть паління ! Ми - здорове покоління.

План

1. Організаційний момент.
2. Мотивація проведення заходу.
3. Основна частина.
4. Підбиття підсумків.

Мета:інформування учнів про негативний вплив тютюну на здоров’я не лише того, хто палить, але й оточуючих; інформування про ризик розвитку залежності від тютюну, набуття нових та ускладнення наявних захворювань.Формування в учнів якостей сильної особистості та здатності протистояти тютюновій індустрії. Попередження паління серед підлітків та учнівської молоді. Терміни і поняття: "тютюн", "тютюнопаління" "наслідки тютюнопаління".
ОБЛАДНАННЯ: плакати, та малюнки антитютюнового спрямування.

ХІД УРОКУ:

І. Організаційний момент.

Зручне розміщення учнів.

ІІ. Мотивація проведення заходу:
Суспільство мусить дбати про здоров’я своїх дітей та підлітків, адже вони майбутнє цього суспільства. З перших днів життя дитину в нашій країні супроводжує увага і піклування спеціальних дитячих закладів - лікувальних, виховних, навчальних, спортивних, розважальних та ін. Ось ціла армія лікарів, вихователів, вчителів, інструкторів докладають масу зусиль, щоб захистити дитину від хвороб, від фізичних та психологічних травм. Але ці титанічні зусилля не завжди мають належні результати і виявляються марними стосовно впливу тютюну.
ІІІ. Основна частина.
З метою активізації опорних знань учнів пропонується проведення анкетування.

АНКЕТА
1.Що являє собою тютюн?
2.В яких галузях виробництва використовують тютюн?
3.Сам по собі тютюн шкідливий чи корисний?
4.В якій індустрії тютюн найширше використовують?
5.Які тварини споживають тютюн?
6.Що спільного між тютюном і нікотином?
7.Як тютюн діє на комах?
8.Чи є тютюн рослиною без якої існування людини неможливе?
9.Використання тютюну-це необхідність чи данина моді?
10.Палити-це вигідна для людини справа ?
11.Тютюн шкодить здоров’ю?
12.Той хто палить шкодить лише власному здоров’ю?
13.Кинути палити легко?
14.Ви б хотіли допомогти вашим рідним кинути палити?
15.Тютюн забруднює навколишнє середовище?
16.Боротьба з тютюном- це легка справа?
17.З тютюном треба боротися?
18.Ви палите?
19.Скільки часу?
20.Ви бажаєте кинути палити? (якщо палите)
21.Вам потрібна допомога?
22.Ви можете випробувати свою силу волі?

До уваги класу та пропонується театралізоване дійство.

Вчитель: Діти, до нас сьогодні завітали незвичайні гості - Закон, Здоров’я, Природа і Бюджет. Давайте їх привітаємо.
(в кабінет проходять персонажі. За ними впевнено ідуть Тютюн, дві цигарки і запальничка. Гості розміщуються за окремим столом.)
Закон (Ромасєвич Є.):Дорогі діти. Разом зі своїми друзями я прийшов до вас. Ми вдячні за запрошення і раді вас вітати.
Учениця (Гонтар М.):Так, Ваша Честь.Ми дуже раді, що Ви знайшли для нас час і відгукнулися на наше запрошення.
Учень (Попенко Я.):Ми раді Вас вітати, але хто це з Вами? Ми, здається, їх не запрошували.
Тютюн (Безкоровайний Д.)(зручно вмощується на стільці): А нас і не потрібно запрошувати. Дивні люди: запрошувати-не запрошувати. Діждешся від вас запрошення! Нас ніхто не запрошує,але ж і прогнати нас також не можуть.Чи не так?(зертається до своєї свити)
Свита (Горбенко В.):Так, так(кивають головами і зручно вмощіються на стільцях)
Закон (Ромасєвич Є.):Що ж, до справи. Мої друзі занепокоєні. Їх турбує те, що ось такі непрохані гості інколи з вами товаришують.Але чи потрібне, чи корисне для вас таке товариство? Ми щось не впевнені.
Здоров’я(Дишловенко Л.): Я ось маю запитання. Пане Тютюн, яку користь Ви приносите людям?
Тютюн (Безкоровайний Д.):О, користь! Від нас велика користь, правда( звертається до Цигарок-ті радо кивають головами). По-перше: ми створюємо чудовий сірий густий смок. Нам навіть не хочеться розмовляти, ми тільки палимо і закутуємо все в тютюновий дим.
Здоров’я (Дишловенко Л.):Ось. Ви лише послухайте:"...сірий густий смок...". А чи відомо вам, що людина, яка палить, шкодить і собі, і оточуючим?
Тих, хто вдихає цигарковий дим називають пасивними курцями. Стан їхнього здоров"я страждає також. Дослідження довели,що пасивне паління і активне паління майже однаково небезпечні.
Тютюн (Безкоровайний Д.):Та що ви таке говорите?Чим це ми вам шкодимо? Кому може зашкодити оця тендітна Цигарочка (бере за руку цигарку)?
Здоров’я (Дишловенко Л.):Ось недавно у нас в гостях була Державна Цільова Програма. Вона нам повідомила дуже серйозні новини. Уявіть собі: в Україні від хвороб, пов"язаних з курінням, щорічно гине майже 100 тисяч осіб. А скільки дітей страждають від цигаркового диму? За висновками ВООЗ пасивне куріння у дітей є причиною бронхітів, пневмоній, приступів астми, інфекцій середнього вуха, серцево-судинних та неврологічних ускладнень. Ви погляньте( демонструє фото або плакати з наслідками впливу тютюну на органи людини) як страждає наш організм від куріння та тютюнового диму.
Тютюн (Безкоровайний Д.): Вас послухати, то в усьому винен я з моїми дівчатками? Скажіть іще, що ми винні і в тому, що на вулицях буває брудно!
Природа (Медведюк Г.):Так, винні.
Тютюн (Безкоровайний Д.): Ось це вже занадто. Погляньте на нас. Ми одягнуті за останнім словом моди, нас складають в чисті білі коробки, нас прикрашають етикетками і наклейками.
Природа (Медведюк Г.): Можливо ви найкраще одягнені, найліпше упаковані, найяскравіше оздоблені. Але куди дівається те, що від вас залишається? Недопалки і зім"яті коробки можна зустріти скрізь!
Тютюн (Безкоровайний Д.): Можливо, можливо. Але ви б, пані Природо,не за нами слідкували, а за тим, щоб Ваші ліси пожежами не знищували! Інакше і в цьому звинуватите нас.
Природа (Медведюк Г.): А ви не відчуваєте своєї провини? Чи не ваші друзі-курці розкидають недопалки цигарок в сухі трави та листя? Залишають без нагляду вогнища в лісах? Чи не так?
Тютюн (Безкоровайний Д.):(водить плечима) Щось мені тут не дуже подобається. І чому це до нас всі чіпляються з якимось звинуваченнями, ніби ми причина всіх бід? Іще скажіть, що ми у вас гроші відбираємо, що ми грабіжники. Ні, це вже занадто!
Бюджет (Шинкарук Д.):(перераховує в гаманці монети) Давайте порахуємо: Скільки грошей за місяць витрачає людина яка палить, якщо вона щодня купує пачку цигарок вартістю в 3 гривні? Ну ось-скільки грошей люди перепускають на дим. А могли б використати з користю для себе та інших.
Тютюн: Хто ви такий і про що ви говорите? Чи ви в цих справах розумієтесь?
Бюджет (Шинкарук Д.):О, кому як не мені розумітись в цій справі? Я-Бюджет.Я знаю все про гроші, мене не проведеш. А Ви, пане, послухайте:-за даними підготовленої Всесвітньою організацією охорони здоров"я Європейської доповіді про боротьбу проти тютюну (2007р.), викликані тютюнокурінням прямі та непрямі витрати в країнах Європейського Союзу в 2000 році складали від 1,04% до 1,39% валового національного продукту(НВП), а в східноєвропейських країнах, де поширеність куріння вища, наприклад, в Угорщині, вони складають від 2,7% до 3,2% НВП. Якщо припустити, що в Україні викликані тютюнокурінням витрати складають 1,5% НВП, враховуючи, що державний бюджет 2007 р. розраховано з показника НВП на рівні 685 млрд. грн.,то викликані тютюнопалінням прямі та непрямі витрати в Україні перевищують 10 млрд. гривень.
Тютюн (Безкоровайний Д.): Я ж кажу-щось тут не те. Як ви смієте нас в усьому звинувачувати. Пане , Закон, як ви дивитесь на все це?
Закон (Ромасєвич Є.): Я не бачу ніяких порушень. І Здоров"я, і Природа, і Бюджет справедливо зауважують не лише Вашу невихованість, але й провину.
Тютюн: Це неподобство. Я буду звертатися до міжнародних інстанцій.
Закон (Ромасєвич Є.):Так, так. На Вас там давно вже чекають.Я тільки-но спілкувався з однією вельмишановною пані, її звуть Рамкова Конвенція. Дуже приємна пані. Так ось, Рамкова Конвенція повідомила, що основна мета її діяльності полягає в " захисті нинішнього та прийдешніх поколінь від руйнівних наслідків для здоров"я людей споживання тютюну й впливу тютюнового диму. Вона вимагає забезпечення відповідних заходів для боротьби проти тютюну.Ці заходи підлягають здійсненню на національному, регіональному й міжнародному рівнях, для того щоб постійно та істотно скорочувати поширеність вживання тютюну й впливу тютюнового диму."
Тютюн (Безкоровайний Д.): Це вже занадто! Пішли звідси. Нам тут не цікаво!
(рішуче прямує до виходу, за ним Цигарки та Запальничка. Раптом Запальничка перечіплюється і падає.)
Запальничка (Хилюк І.):Зачекайте на мене, друзі! ( Тютюн притишує ходу, Цигарки зупинились.) Ой, я, здається, поламалась.( плаче).
Тютюн (Безкоровайний Д.): Та кому ти потрібна поламана? (рішуче прямує до виходу, Цигарки за ним. Виходять з кабінету. Запальничка не може підвестися, тихо плаче.)
Закон (Ромасєвич Є.): От тобі і друзі (підходить до Запальнички, допомагає їй підвестись.Вона, накульгуючи, іде геть.)
До дітей: виявляється непроханих гостей можна призвати до порядку. А, можливо, хтось із вас жалкує за цією компанією?

(Думка учнів)

Закон (Ромасєвич Є.): Чудово. Значить, ми приходили не даремно.
Учитель: Діти, давайте подякуємо нашим гостям за змістовну розповідь і за те, що випровадили непроханих гостей.
(Гості виходять.)

IV. Підбиття підсумків.
Учитель: Отже, давайте ми з вами згадаємо, що було нашою метою проведення виховної роботи ( коротка розмова з дітьми ). Ви завжди повинні пам’ятати про своє здоров’я, а також про здоров’я тих хто вас оточує.

[size=16][color=blue][c][/c]

Категорія: Розробки виховних годин | Добавил: SAIKLO (15.03.2011) | Автор: Мазур Ірина
Переглядів: 3832 | Коментарі: 3 | Рейтинг: 4.0/1 |
Всього коментарів: 2
2  
классная розробка

1  

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Copyright Стеценко Н.М. © 2018
Сайт управляється системою uCoz