Четвер, 25.04.2024
Педагогіка
Меню сайта
Наше опитування
Ваше ставлення до кредитно-модульної системи
Всього відповідей: 2225
Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст матеріалів, розміщених у каталозі.

Брейн ринг з фізики
БРЕЙН-РИНГ

Фізика — це не єдина наука про неживу природу. Природу також вивчають хімія, астрономія, геологія, географія та безліч інших наук. Але в їх основі лежить те, що вивчає фізика, яка допомогла людям оволодіти потужною технікою та застерегти навколишнє середовище. Знання законів фізики дає змогу пояснити минуле й прогнозувати майбутнє.
І націй сцені сьогодні зійшлися 3 команди юних знавців фізики, які зараз себе і презентують.
Привітаймо ще раз усіх оплесками!!!!
Нагадуємо правила гри. На обдумування кожного питання команди можуть використати лише одну хвилину. Право відповідати першим здобуває той, хто першим подасть сигнал про готовність. Якщо відповідь неправильна, то після моїх слів «відповідь неправильна, час» право відповідати переходить до тієї команди, яка першою просигналізує про готовність, при цьому команда, що дала неправильну відповідь вже не дає відповіді на дане питання. Якщо жодна з команд не відповіла правильно, то кількість встановлених за дане питання балів стає рівним нулю. То ж бажаю всім командам ні пуха, ні пера!!!

Перший гейм

1. Посудина, яку Архімед використав в лабораторних цілях (Ванна)
2. Із вірша С. Есенина «Зима» Вот морозы затрещали
И сковали все пруды. И мальчишки закричали Ей «Спасибо» за труды.
Яке фізичне явище пов'язано з подією «сковали все пруды»? (Кристалізація)
3. Назвіть найкоротше прізвище вченого (Ом)
4. Який найбільший магніт ви знаєте? (Земля)
6. Як звати дружину Бойля-Маріотта? (Ніяк, адже Бойль і Маріотт- це
два різні вчені)
7. Чому молекули не можна вважати найдрібнішою частинкою
речовини? (Тому що молекули складаються з атомів.)
8. Чому температура гарячої води вища, ніж холодної? (Чим швидше рухаються молекули, тим вища температура.)
9. Чому газ (повітря) прозорий? (Тому що між молекулами газу великі відстані.)

10. Чому сталева, алюмінієва і срібла ложки, однакові за формою і розміром, мають різну масу? (Тому що різна густина.)
11. Чому в холодному приміщенні насамперед мерзнуть ноги? (Тому що холодне повітря в такому приміщенні знаходиться внизу, біля підлоги.)
6. Чому опік шкіри від киплячої олії сильніший, ніж від киплячої води? (Температура кипіння води 100 °С, а олії— втричі вища.)

Другий гейм
Ведучий. Прошу шановне журі оголосити результати першого гейму. Починаємо другий гейм, у якому питання можуть виявитись дещо складнішими, а тому кожне питання оцінюється по два бали.
15. Колоду поклали одним кінцем на одні ваги, а другим — на другі. Перші ваги показали 10 кг, друга —20 кг. Чи можна визначити, скільки важила колода? (Так, вона важила ЗО кг)
16. Який стародавній вчений першим зміг розкрити шахрая шляхом проведення слідчого експерименту (Архімед)
17. П'ять мілілітрів води змішали з п'ятьма мілілітрами гасу, і суміш вилили в посудину місткістю 10 мілілітрів. Чи буде посудина заповнена «по вінця»? (Ні, тому що між молекулами існують проміжки. У воді молекули гасу потрапляють у проміжки між молекулами води, і загальний об'єм суміші зменшується.)
18. Чому морські тварини — «живі електростанції» — виробляють струм нижчої напруги (наприклад, електричний скат — 60 В), ніж річкові (наприклад, сом або електричний вугор — 450-600 В)? (Річкова вода гірший провідник, і струм нижчої напруги був би небезпечним лише на малій відстані.)
19. Чи можна довести воду до кипіння без її нагрівання? (Так, для цього потрібно зменшити тиск над вільною поверхнею рідини до рівня тиску насиченої пари за даної температури.)
20. Два космонавти поза космічним кораблем розтягують канат. У цей час третій космонавт його перерізає. Як після цього будуть рухатись перші два космонавти? (Ніяк. Космонавти не можуть розтягувати канат, їм немає об що обіпертися ногами!)
22. «Млинці смачні тоді, коли гарячі»,— сказала господарка, запрошуючи Шерлока Холмса до столу. «Щоб млинці довше залишались гарячими,— продовжувала вона,— я ставлю тарілку з млинцями на плетену з дроту підставку». «Краше їх ставити на дерев 'яну підставку», — порадив Холмс. На чому базу еться ця порада? (Тжлопровідність дерева менше, ніж металу, тому на дерев'яній підставці тарілка охолоджується повільніше.)
23. Під час Першої світової війни пілот на висоті 2000 м побачив, що біля обличчя рухається якийсь дрібний предмет. Думаючи, що це комаха, він схопив його. Це була...німецька куля. Чи можливо це? (Так. Куля в кінці свогошляху рухається з невеликою швидкістю — кілька десятків метрів за секунду. Таку швидкість розвиває й літак. Отже, може трапитися, що куля і літак мають однакові пгеидкості. Тоді відносно пілота куля буде нерухома
24. Пасажир намагається проїхати підземною лінією метро так, щоб за час своєї поїздки провести в тунелях якомога менше часу. Куди йому слід сідати: в початок поїзда, середину чи кінець? (В середину)
25. Місіс Хадсон пустила в дім кішку. Шерлок Холмс подивився на кішку і сказав: «Погода на вулиці холодна». Як він це визначив? (За шерстю кішки. Уразі холодної погоди шерсть стає особливо пухнастою, щоб у проміжках між волосками було більше повітря, яке є поганим провідником тепла.)
26. Чи можна розплавленим металом заморозити воду? (Так, таким металом може бути лише ртуть, температура кристалізації якої становить -39 °С.)
27. Яка швидкість більша 10 км/год чи 10 м/с?


Третій гейм
Ведучий. Просимо журі оголосити результат. Ми починаємо останній третій гейм. Ви маєте назвати прізвище вченого, про якого йдеться в запитанні. Кожна правильна відповідь на запитання оцінюється в п'ять балів. Можна скористатися підказкою. При використанні першої підказки знімається три бали, а другої — ще один бал. Тобто команда після першої підказки за правильну відповідь може отримати два бали, а після двох — лише один бал.
21.1) Він створив небачені в ті часи військові машини.
2) Створив могутню зброю для маленької держави Сіракузи.
3) Біг по вулиці голим і кричав: «Еврика!» (Архімед)
22.1) Він був професором математики, виготовив телескоп-рефрактор.
2) Першим дійшов висновку, що біле світло складається з різних
кольорів.
3) Відкрив три основних закони руху тіл і закон всесвітнього тяжіння. (І.
Ньютон)
23. 1) Виховання цей вчений здобув у монастирі, освіту — частково на медичному факультеті Пізанського університету.
2) Почавши описувати рух точними кількісними законами, він зробив перший крок до створення сучасної фізики на основі об'єднання фізики Арістотеля і філософії.
3) Він є основоположником теорії вільного падіння, відкрив явище інерції, супутники Юпітера, сонячні плями і фази Венери. (Г. Галілей)
24. 1) Він здійснив політ на повітряній кулі з метою спостереження
сонячної корони під час сонячного затемнення.
2) Приділяв особливу увагу вивченню нафти, створив хімічну теорію її
походження.
3) Вважається, що найголовніше наукове відкриття він зробив уві сні.
(Д. Менделєєв)
25. 1) У дитинстві він ходив з батьком у далеке плавання. Вчився в
Німеччині. Був рекрутом гвардії короля Фрідріха Вільгельма І, але зумів
втекти і повернувся на батьківщину.
2) Він створив хімічну лабораторію. В нього була майстерня, в якій виготовляли мозаїчні картини з кольорового скла.
3) Його вважають основоположником механічної теорії теплоти і кінетичної теорії газів, фізичної хімії, одним з основоположників атомно-молекулярного вчення, автором закону збереження маси і енергії. (М. В. Ломоносов)

Цікаві питання
1. У якому порядку записано цей ряд цифр: 829015734 6? (і? алфавітному: вісім, два, дев'ять, нуль,...),
2. Продовжте ряд чисел 77, 49, 36, 18... (8, кожне наступне число є добутком цифр попереднього).
3. Діаметр пробірки 2 см, висота — 10 см, а діаметр горошини становить півсантиметра. Скільки горошин увійде в пробірку? (Горошини не ходять)
4. З корабля спушено трос, який на 4 щаблі занурений у воду. Відстань між щаблями — 30 см. Починається приплив, вода піднімається на 1,5 метра. Скільки щаблів буде затоплено? (4, корабель підніметься)
5. Дитина циркуля? (Коло)
6. Летіло 12 гусей мисливець застрелив двоє. Скільки залишилося
гусей? (Двоє, інші полетіли)
7. Учні вишикувалися в шеренгу по одному з інтервалом 1 м.
Довжина шеренги ЗО м. Скільки учнів вишикувалося? (31)
8. Яка наступна буква в послідовності П Д Т Ч П Ш?
(С, перший, другий, третій, четвертий, п 'ятий, шостий, сьомий)

ЗАВЕРШЕННЯ БРЕЙН-РИНГУ
Підбиття підсумків, вручення грамот.

Категорія: Розробки виховних годин | Добавил: Yura (04.03.2010) | Автор: Гринь Юрій
Переглядів: 9398 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/7 |
Всього коментарів: 1
1 Dima  
0
Чому залізний цвях не можна тримати в руці, якщо його інший кінець перебуває у полум'ї свічки, а сірник тримати можна, хоча на його кінці полум'я

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Стеценко Н.М. © 2024
Сайт управляється системою uCoz