Субота, 20.04.2024
Педагогіка
Меню сайта
Наше опитування
Ваше ставлення до кредитно-модульної системи
Всього відповідей: 2225
Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст матеріалів, розміщених у каталозі.

Алкоголь - загроза людству
Алкоголь – загроза людству

Урок – судове засідання
Мета: розширити знання учнів про негативну дію алкоголю на організм
людини;
виховувати в учнів негативне ставлення до вживання алкогольних напоїв;
розвивати бажання вести здоровий спосіб життя;
спонукати критично ставитися до своїх учинків;
виховувати тактовність, уміння вислуховувати інших, дискутувати.
Обладнання: плакати з написами про шкідливість алкоголю, таблички з назвами дійових особ, суддівський молоток,бінокль, лінза, велика лінійка, олівець, свисток
Дійові особи:
– Суддя (суддя – серйозна людина, він завжди уважний, з гарною вимовою.
Cуддя одягнений у чорну мантію, на голові в нього суддівський капелюх);
– Адвокат (балакучий, завжди доказує правоту підсудного, адвокат говорить швидко, інколи робить сильні наголоси на окремих словах, одягнений у класичний чорний костюм);
– Алкоголь (несерйозна людини, поводить себе як невихована, розпущена людина, одягнений у подрану шапку, засмальцьовану спортивну куртку );
– Прокурор (людина високого зросту, темний колір волосся, темний колір очей, говорить повільно, розбірливо, одягнений у класичний чорний костюм);
– Експерт (низька зростом людина, говорить швидко нерозбірливо, одягнений у звичайний чистий светер, чорні штани, за вухом у нього олівець, у руках лінійка та лінза);
– Лікар нарколог (людина повна, світловолоса, має зарубіжний акцент; одягнений у білий халат, у руках шприц);
– Тренер (висока, з гарними мязами людина, одягнений у спортивний костюм, на шиї висить свисток);


Хід заняття

Викладач. Сьогодні ми зібралися з вами, щоб обговорити одну з багатьох, найболючішу проблему: «Підлітки і алкоголь». Чому підлітки тягнуться до алкоголю? Насамперед тому, що це, «заборонений плід». Крім того вони вважають що це їм надає дорослішого вигляду. Чи ж дійсно алкоголь є шкідливим для організму ? Чи виступає алкоголь загрозою для нашого майбутнього.
Вживання спиртних напоїв – це зовнішня ознака того, що вони перестали бути дітьми. Але чи насправді це так ?
Ось сьогодні і ми з вами проведемо урок – судове засідання над алкоголем.

Для ведення судового засідання необхідно з’ясувати, чи всі свідки присутні.
(Перекличка..)

Суддя - викладач. Слухається справа зі звинувачення Зеленого Змія за втягнення людей у пияцтво.
Людина не знала алкоголю довгі роки. Спілкування з алкоголем – порівняно молода помилка людства. Люди займалися землеробством, оволодівали мистецтвом ткацтва і… пристрастилися до алкоголю. Вони помітили, що достатньо залишити в закритій посудині розчавлені ягоди винограду або будь-які інші плоди, як через деякий час утворювався напій, який мав незрозумілий, але, як їм здавалося, чудовий смак. ( Звертається до звинуваченого.) Чи згодні ви з позовом, який до вас пред’являють?

Алкоголь. Я частково визнаю свою провину.
( Суддя надає слово Прокурору.)

Прокурор. «Викрадач розуму» - так називали алкоголь з давніх часів. Алкогольні напої одержували з найрізноманітніших рослин пальми, винограду, ячменю, рису.
Найпоширенішими у стародавні часи було виноградне вино. У Греції виноград почали вирощувати за 4000 років до н.е. Греки вважають вино даром богів.
Чистий спирт почали добувати в VI – VII ст.. араби і назвали його «алкоголь», що означає «одурманюючий» Першу пляшку горілки виготовив араб Рагез у 860 році. Перегонка вина з метою одержати спирт різко посилила пияцтво. Не виключено, що саме це і стало приводом для заборони вживання спиртних напоїв, до якої вдався основоположник ісламу Мухаммед. Відтоді протягом 12-ти століть у мусульманських країнах алкоголю не вживали, а відступників цього закону (п’ятниць) жорстоко карали.
У стародавній Індії вживати спиртні напої представникам вищих каст було заборонено. Звинувачених у пияцтві примушували пити кип’ячене вино доти, доки не наставала смерть. А коли викривали пияцтво жінки, на любі їй випалювали тавро у вигляді посудини для вина і виганяли без права на притулок.

Суддя ( звертається до Алкоголю). Чи визнаєте себе винним у тому, що люди почали пиячити ?

Алкоголь. Ні, я не згоден. Їх ніхто не змушував вживати алкоголь. Багато з тих , хто спробував хоч раз алкоголь , назавжди відмовляється від нього і ніхто не примушує їх спробувати ще раз.
( Суддя надає слово Прокурору.)

Прокурор. На Русі горілка з’явилася в ХVI столітті. У 1552 році цар Іван Грозний організовує шинок.
Якийсь час пияцтво переслідувалося державою. За часи правління Петра І п’яницям, які потрапили до в’язниці, вішали за шию важку чавунну медаль із написом «За пияцтво».
Споювання народу без обмежень набуло широкого масштабу в ХІХ столітті. На Русі складається традиція, за якою жодна знаменна подія, жоден день відпочинку не проходять без алкоголю. Його вживають усіх життєвих ситуаціях і у великій кількості.

А не краще взагалі заборонити продаж спиртних напоїв?

Адвокат. На це запитання відповімо : «Ні». Тому, що як показав історичний досвід, це не приведе до бажаного результату. Недавно з’явилися міркування про те, що міцні напої можна замінити пивом. Нікого вже нині не шокують ні молода мама з коляскою, яка попиває пиво прямо з пляшки, ні старшокласники, що бігають на перерві до сусіднього ларка.
(Слово надається Експерту).

Експерт. А чи знаєте ви, що пиво містить алкоголь, від цього факту нікуди подітися .У пляшці 6% - ти процентного пива вміст спирту складає приблизно 60 г горілки. 2 пляшки – більше півстакана
Саме пиво, реклама торгових марок якого нині є найпоширенішою, користується найвищим попитом у молоді. Майже кожна четверта молода людина (23%) вживає пиво щотижня, а понад 6 % - щодня. Ті, хто вважають пиво корисним напоєм, напевно, не знають, що у великих кількостях воно діє як клітинна отрута, «б’є» по мозку, серцю, печінці.
( Суддя надає слово Адвокату.)

Адвокат. Під час вживання алкоголю в людей з’являються балакучість, веселість, вони не комплексують. Необхідно відзначити, що наші далекі предки не для того, щоб напитися, а лише в певних ситуаціях, які пов’язані з обрядами та звичаями. Тільки для таких випадків виготовляли спиртне.

Прокурор. Чому в процесі еволюції утворилася та існує до сьогоднішнього дня людина? Адже за всіма показниками вона існувати не повинна. Одна - єдина перевага у нас, людей, серед інших істот – це наша нервова система, головний мозок з великими півкулями. Саме вони зробили нас людьми, дали нам можливість навчатися. Наш мозок створив машини , що мають колосальну підйомну силуРука і мозок людини створили прекрасні картинизбудували гарні міста. І саме ця рука вперше підняла склянку з алкоголемщоб зруйнувати мозок.

Суддя. Ми звинувачуємо Зеленого змія в тому, що він є гальмом у навчанні. Слово надається експерту .

Експерт. В одному з досліджень вивчалась успішність різних груп дітей, серед них були ті, кому батьки вважали за необхідність давати алкоголь у невеликих дозах. З – поміж них не виявилося тих, хто мав би добру успішність.
Лікарі спостерігали дію алкоголю на поведінку і якості дітей у віці від 6 до 15 років. Після вживання алкоголю діти стали незвично активними, швидко читали, але в написанні робили помилки, в арифметичних діях – також. Заучування напам’ять їм давалося важко, 13 – 15 – річні хлопчики не могли передати своїми словами зміст прочитаного. У всіх дітей змінювався характер : вони ставали неслухняними, грубими, зазнайкуватими.
Алкоголь затримує ріст і розвиток нервових клітин мозку, порушує їх функціонування ; зрозуміло, порушується і розвиток здібностей : дитина або підліток починає погано розуміти, «тупіє», що одразу ж відображається на результатах навчання. Якщо ж дитина вживає алкоголь часто, то затримується психічний розвиток як доводять деякі вчені, приблизно на рік.

Прокурор. Звичка до алкоголю в дитячому і підлітковому віці з’являється дуже швидко, а наслідки її – катастрофічні. Внутрішні органи дітей і підлітків перебувають у стані інтенсивного розвитку. Кишківник, стравохід у дитячому та підлітковому віці покриті тонким епітелієм. Алкоголь ніби обпікає його, а далі потрапляє у стравохід або в кишківник. Відбувається злущування клітин, з’являються маленькі виразки. Порушується секреція і склад шлункового соку, з допомогою якого перетравлюється їжа. А це виводить з ладу травну систему, що обов’язково відображається на рості і розвитку дітей та підлітків – вони затримуються.
Дуже сильну токсичну дію алкоголь має на печінку. Дія алкоголю в підлітковому віці найбільш небезпечна.
Експерт. При надмірному вживанні алкоголю, порушується функціонування внутрішніх органів, що призводить до різних інфекцій, вірусних захворювань.
Серце дитини чутливо реагує на присутність алкоголю в організмі. Змінюється частота серцебиття, порушується ритм.. Алкоголь призводить до звуження судин серця і, як наслідок, до погіршення його постачання кров’ю. Більше того, серце дитини, підлітка, крім звичної роботи, одержувати корисні речовини, необхідні не тільки для скорочення судин, а й для його розвитку і росту. Зрозуміло, що при вмісті алкоголю не можуть правильно і повноцінно формуватися ні самі м’язи, ні нервовий апарат серця людини, що росте, а це призводить до різноманітних патологій та захворювань.

Прокурор. Токсичні дії алкоголю проявляються у складі крові. Алкоголь знижує активність білих і червоних кров’яних тілець., знижується здатність червоних кров’яних пластинок (тромбоцитів) склеюватися між собою, що має велике значення для зупинки кровотечі. Багато хто стверджує, що
вино марки «Кагор» покращує кров, чи допомагає лікуванню малокрів’я. А чи знаєте ви , що червоні тільця крові – еритроцити – переносять кисень. Алкоголь, який входить до спиртних напоїв , не тільки не сприяє «ви здоровленню» еритроцитів чи збільшення їх чисельності, а гальмує ці процеси, так як утрудняє засвоєння кістковим мозком заліза , та викликаються важкі форми анемії.

Суддя . Чи правильна думка, що алкогольні напої мають лікувальні властивості?

Прокурор НІ. Тому, що приймання навіть малої дози алкоголю призводить до звикання. ?

(Суддя надає слово першому свідку лікарю - наркологу.)

Лікар – нарколог. Ніхто не перетворює людину на тварину так, як горілка. Хмільне виводить з ладу стримуючі центри, і веселість людини, що п’є, завжди не природна , штучна. Пияцтво і алкоголізм – одна із серйозних причин злочинів. Там, де панує алкоголь, - погана робота, аварії, сварки, злочини. За даними судово – медичної експертизи, половина всіх травм
нещасних випадків, які закінчуються смертюпов’язана з алкогольним сп’янінням.

(Суддя надає слово другому свідку кореспонденту газети Спорт»).
Чи сумісні алкоголь, наркотики і спорт ?

Тренер. Алкоголь і спорт не сумісні. Одним із найпотужніших засобів боротьби з пияцтвом є спорт. Фізична культура сприяє зміцненню працездатності людини, розвиває, удосконалює організм, поліпшує психічний стан, зовнішній вигляд і настрій людини. Уживання допінгу у спорті суворо забороняється.

(Суддя надає слово юристу)

Юрист. Законом передбачені міри відповідальності за розпиття спиртних напоїв на вулицях, робочих місцях, за доведення неповнолітнього до стану алкогольного сп’яніння. Законом забороняється продаж будь – яких алкогольних напоїв дітям, яким не виповнилося 18 років.

Вирок прокурора.
Алкоголь для молодого організму – більш страшна отрута ніж для дорослого. Особливо він небезпечний для дівчат, майбутніх матерів.
Алкоголь – ворог розумової роботи, навчання.
Алкоголь і спорт абсолютно несумісні.
Алкоголь – пряма дорога до правопорушень.
Алкоголь викликає звикання до нього, яке переходить в найнебезпечнішу хворобу – алкоголізм.

Вирок судді.
Ми звинувачуємо Зеленого Змія в тому, що він вимагає собі в жертву не лише дорослих людей, а і їхніх нащадків. Він накладає свою лапу й отруює диханням ще не народжене покоління. Задумаймося , ще не народилися, а вже принесені йому в жертву…

Пам’ятайте і знайте, що алкоголь великий ворог, прищеплюйте недовіру і зневагу до нього всім своїм близьким. І тоді в світі, що вас оточує, буде набагато більше щасливих людей.

Давайте задумаємось чи потрібно руйнувати все те, над чим природа працювала мільйони років щоб створити, і декілька місяців, щоб зруйнувати. Усього декілька місяців…
Тому кожен з вас повинен задуматися перед тим, як простягнути руку до наповненої склянки з алкоголем.

Категорія: Розробки виховних годин | Добавил: vitalka (10.03.2010) | Автор: Дубовик Віталій
Переглядів: 4037 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 3.3/3 |
Всього коментарів: 1
1 вова  
0
Прикольно замутив!!!

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Стеценко Н.М. © 2024
Сайт управляється системою uCoz